View Single Post
Staro 23.02.2009., 09:32   #71
sigdrag
Registered User
Moj komp
 
sigdrag's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija, HR
Postovi: 17
AMD 7750BE na Gigabyte MA770-UD3 overclocking

Lijepi pozdrav,

molio bih malo pomoći sa oveklokiranjem 7750 BE sa stock coolerom na Gigabyte MA770-UD3 sa SB700.

Naime, koliko sam skužio radi se o Black Edition verziji CPU i ja sam jednostavno podizanjem množitelja sa 13,5 na 15 dobio željeni takt od 3 Ghz, ništa više od toga me ne zanima, ali se Windowsi uopće ne žele bootati. Vista Ultimate SP1 x64 se ruši odmah nakon podizanja.

E onda sam malo pojačao napon na 1,5, kada uđe u Windowse normalno, ali se sustav ruši odmah nakon pokretanja Prime95. Podizanjem napona na 1,75 Prime95 radi 3-5 minuta a onda se sustav ruši. Takvim eksperimentiranjem temperature CPU rastu sa defaultnih 43 na 48, odnosno 50-tak stupnjeva na 1,75 V procesora.

Probao sam i sa dizanjem takta ploče sa 200 Mhz na 207 Mhz, i to sa množiteljem 14,5 kako bih dobio željenih 3,0 Ghz, ali opet se ruši.

E sada, ako bi se našla neka dobra duša pa da mi malo pojasni kako da ja dobijem stabilno tih željenih 3,0 GHZ, i to po mogućnosti bez nekih prevelikih dizanja napona CPU zbog rasta temperature.

Napominjem da postavke memorije niti druge postavke BIOS-a nisam dirao, tj. sve mi je na "Auto", i da sam napon southbridgea prilikom instalacije Viste morao podići na +0,1 V jer inače Gygabite ima problema sa Windowsima, što sam već imao prilike iskusiti i kod još jedne Gigabyte ploče sa 780 čipsetom.

I na kraju, vodič sam pročitao, proguglao Net ali ne nalazim rješenje.

Hvala svima na pomoći

Zadnje izmijenjeno od: sigdrag. 23.02.2009. u 11:04. Razlog: Ispravak voltaže procesora, hvala Draž
sigdrag je offline   Reply With Quote