View Single Post
Staro 28.05.2018., 13:28   #1
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Mikrotik+TP-Link Repeater

Imam Mikrotik wAP koji je postavljen na vanjski zid kuće i spojen je kabelom na ruter Fritzbox. Fritzbox ja koristim, a mikrotik je za kuću preko puta. Mreže su odvojene.

Sve to radi, ali u kući preko puta(mikrotik mreža) je slab signal i vidim da se uređaji stalno diskonektuju pa opet konektuju i tako unedogled. Pokušavam dodati TP-Link repeater (WA 850RE). Naravno, neće!!!
Prvo sam pokušao preko WPS tipke, i to se sve odradi. Lampice na TP-Linku svijetle kao da su povezani, Mikrotik ga vidi, ponekad mu dodijeli ip adresu i tad mogu pristupiti TP-link sučelju ali samo ako sam spojen na Mikrotik. Ako se neki uređaj pokuša spojiti na TP-Link, nemože. I onda sve poludi i nema ništa dok ne isključim TP-Link.
Pokušao sam i ručno konfigurirati repeater, ali opet problem. Repeater je ispravan i testiran na drugom ruteru preko wps tipke.
Računam da treba nešto odraditi na Mikrotiku. WDS sam stavljao na "dynamic" i "dynamic mesh". Nije pomoglo.
Mikrotik je na defaultnim postavkama. Samo sam dodao wifi šifru.


Ako netko zna što treba napraviti bilo bi dobro da malo objasni. Nisam neki "mrežni ninđa" pa mi treba pomoć.


Dodatni problem je što ovaj wAP ima samo jedan WAN/LAN koji je sad normalno WAN pa mu nemogu pristupiti sa računala (laptop nemam). Dakle, ništa od Winboxa i Terminala. Sve radim kroz WebFig sa Android telefona. Imam TikApp. I ako nešto smrdam, i budem ga morao ručno resetirati, moraću se penjati na zid kuće da bih došao do njega. Odmah ispod krova je

Zadnje izmijenjeno od: frezer. 28.05.2018. u 13:30. Razlog: nemam pojma otkud ovi linkovi
frezer je offline   Reply With Quote