View Single Post
Staro 07.02.2010., 14:52   #102
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
@Quantum
Očito se ne razumiješ u tehnologiju, te razbacivanje sa tu nekim rezolucijama od 640x480 i ogromnim manama fixed pixel displaya u današnje vrijeme nemaju smisla.
Ima smisla za one koji u danasnje vrijeme igraju igre koje su podrzavale samo te rezolucije.
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A to što ti nisi čuo za pojam nativne rezolucije kod CRT-a samo govori o tvom (ne)znanju.
Da li sam ja cuo ili ne je sasvim nebitno, jer kao sto rekoh taj pojam za CRT ne znaci ono sto znaci za LCD.
Citiraj:
Autor MIK
@quantum112
Vidim da ti pod moj komp stoji Samsung Syncmaster SM 226BW, pa zakaj ne koristiš CRT kad je toliko bolj.
Koristim oba, svaki za ono u cemu je najbolji.
Citiraj:
Autor MIK
Ja na poslu znam raditi i po 10h kad treba (CAD aplikacije), da to radim na CRT-u glava bi mi bila ko bundeva.
Danas pričati o nekim rezolucijama ispod 1024x768 nije za raspravu. To je tema za bilo nekad.
Nitko nikad nije ni natuknuo o koristenju tih rezolucija za svakodnevni rad.
Citiraj:
Autor MIK
Kad sam kupovao SAMSUNG SyncMaster 957 DF cijena mu isto baš nije bila mala tada su još vladali 17" monitori. A kolika je cijena bila profi monitora bolje da ne pričam. Kvaliteta je uvijek koštala nešto što valja to i vrijedi. A jesi li se pitao zašto danas ne proizvode CRT-ove pa makar samo za profesionalce koji na tome zarađuju za kruh i koje zanimka samo konačni rezultat.
Hehe... ne proizvode se vise ni auti s karburatorom pa i dalje idu po cesti, rade, jednostavniji su za odrzavanje a ima slucajeva gdje rade bolje nego EFI. Drugim rijecima, "zato sto industrija tako hoce".
Ja bih rado dao 10.000+ kn za LCD koji ce mi dati istu kvalitetu slike koju bi mi pred par godina dao profesionalni CRT za iste novce.
Citiraj:
Autor Wolverine
Na kraju tu se stalno provlači nov LCD monitor vs rabljeni CRT. Odnosno kako moraš dat 3k kn za dobar LCD a tek koju stotku za upitno dobar CRT. Pa koliko je taj CRT koštao nov?
Pa da, ali poanta je koliko kvalitetan display (bez obzira na tehnologiju) mozes dobiti u danasnje doba za odredjenu cijenu.

Inace, sto se mene tice ja sam saznao ono sto me zanimalo, pa hvala svima koji su pridonijeli u temi, misljenja su uvazena i razmotrena, saznao sam sto sam trebao i to je to. Prepustam vam temu pa ako tko hoce i dalje diskutirati, slobodno

Pozdrav
quantum112 je offline   Reply With Quote