View Single Post
Staro 01.02.2018., 10:20   #461
Snowhite
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav! Kupujem laptop i izbor sam svela na ova dva modela:
HP Pavilion x360 - 14-ba009nm (2NN17EA)
http://www8.hp.com/hr/hr/products/la...161#!tab=specs

i

Macbook Air 13

Bitno mi je da je laptop lagan, prenosiv, da ima dobru bateriju, da mi se dizajnerski sviđa, da je kvalitetne izrade i da može sve ono što meni treba, a to je sljedeće: surfanje po netu, online shopping, gledanje filmova i serija (netflix i hbo), MS office, gledanje fotki s moba (iphonea). U principu je to to, ne igram igrice i nisam neki zahtjevni korisnik. Voljela bih da mi laptop traje 4-5 godina, ne kupujem ih baš svako malo. Prvo sam mislila potrošiti manje, no ova dva modela su mi baš zapela za oko, a jednom se živi.

Prednosti Aira su mi što mi je ljepši i lakši, ima dosta jaču bateriju, volim Apple i smatram da su njihovi uređaji pouzdani i kvalitetni, fluidni, ne ruše se, nema baš virusa... Razmatrala sam čak i Macbook pro, no u iStyleu (činilo mi se da se prodavač stvarno dosta dobro razumije) su mi rekli da je za ovo što ja trebam realno Air sasvim dovoljan. I iako mu je konfiguracija na papiru slaba, da se to kod Applea ne gleda na isti način kao i kod drugih marki jer su komponente jako dobro usklađene i jednostavno odlično funkcioniraju zajedno, hardware i software su super kompatibilni.

Prednosti HPa su mi što je ima touch ekran (to mi je super), može se okrenuti za 360 stupnjeva i koristiti kao tablet, na papiru je dosta jači uređaj, a ipak je malo i jeftiniji. Imala sam do sad HP i poprilično sam zadovoljna. Također mi je ogromna prednost garancija, koja je ovdje 36 mjeseci produživo na 5 godina, a kod Aira je samo 12 mjeseci. Koliko sam čitala recenzije po netu, popriličan minus mu je baterija.

Zanima me što iskusniji od mene misle o ovim uređajima, koji mi je bolji izbor, i imaju li neki manu/prednost koja meni kao laiku promiče ili je sve isključivo stvar osobnih preferencija. Hvala puno unaprijed.

Zadnje izmijenjeno od: Snowhite. 01.02.2018. u 11:10.
Snowhite je offline   Reply With Quote