View Single Post
Staro 19.12.2012., 14:55   #110
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Meni su totalno drugu seriju laptopa upisali..tolko komplikacija oko nicega.
Sto se jamstva tice , naravno da su u metrou ponosno istaknuli da je garancija 4 godine ,kad sam dosao na pult da mi ovjeri tu garanciju , nakon kupovine dakle , covjek me blijedo pogledao i rekao da je garancija godinu dana (sto sam i pretpostavio da ce rec nakon sto sam procitao dio ovog topika)


ne kuzim ovo?ak nesto rikne u garanciji, oni pruzaju i ruke i materijal ,ne?
i meni su krivo upisali, pošalji mail, reci im da je krivo unešeno (ne znam zašto unose krivo, ajde da ti se jednom desi da ti promakne, ali baš skoro svakome??? namjerno ili???) i ispraviti će ti, trebati će nekoliko sati da se ažurira pravi model na samsungjamstvo.com kada se prijaviš...

...još jednaput, ja ne bi ni znao da se može ostavariti garancija od još plus tri godine da mi to coconut nije rekao u jednoj temi, tada sam saznao da imaju model np300 to mogućnosti i naručio preko svijet medija . hr, u tom web shopu bilo je jasno istaknuto da se treba registrirati 31.12.2012. kako bi se to ostvarilo, u suprotonom se gubi pravo

...I JOŠ JEDANPUT, sve je totalno neorganizirano, kao da nemaju pojma šta rade, niti šta moraju raditi, premalo uopće informacija vezano za bilo šta, ja nemam nijedan dokument osim jednog "siromašnog" e - mail pisma koji mi potvrđuje dodatne 3 godine, a ta garancija nije mala stvar.

vezano za ovo šta ne kužiš, iza, par stranica unazad, su pisali neke glasine, da unutar prve godine garancije se podrazumijeva da ti ne naplaćuju ni ruke ni djelove za laptop, dok sljedeće tri godine servis ne naplaćuje dio ali će platiti satnicu, ruke majstora... nije istina, dakle doznajem sljedeće i imam pismenu potvrdu: kako u prvoj godini, tako i u sljedeće tri, nema razlike, DRUGA STVAR; nije obavezno nošenje laptopa na servis svake godine, i time se garancija NE GUBI, već je samo, recimo, preporučljivo otfurati da se očisti prašina i prljavština (tako mi stoji u mailu)... nemam pojma zašto toliko razbijanja glava i vijećanja oko toga, mogao se poslati jedan mail s upitima i sve doznati o tome kako šta gdje kamo ide. NARAVNO DA SU U KRIVU - kako sam i gore napisao, za svako moje pitanje, već je trebao biti odgovor postavljen kao FAQ na samsungjamstvo.com - od informacija imamo samo jednu običnu NULU, po principu, snađi se druže.

u uvjetima produljenog jamstva stoji da se ništa ne smije prepravljati (po papirima, valjda) PRODULJENOG JAMSTVA, ja papir nisam nikakav dobio o tome, poslati ću mail vezano i za to! čime ja potvrđujem +3 god.? onim blesavim e - mail pismom? dakle, stvar je užasna, neprofesionalna i neozbiljna. doduše, čak me nisu ni uspjeli svom tom organizacijom uvjeriti da ja imam 4 godine pravo na garanciju, no dobro...

...još jedna stvar, dobio sam laptop u originalnoj ambalaži, pročitao sve papire koje sam dobio, user guide, jamstveni list i sve ostalo vezano za to... NIGDJE nije striktno navedeno da se proizvod mora obavezno dostaviti u orginalnoj ambalaži. navedeno je nešto slično, a to je da se mora poslati na servis (u slučaju ispunjavanja garancije) sa papirologijom koja je došla uz uređaj. odmah ispod piše da je vlasnik uređaja dužan prikladno i dobro osigurati, odnosno zapakirati laptop za slanje do servisa. OK, pročitao to, sve jasno - ja šiknuo odmah kutiju.

Pošto nisam ni znao da imam pravo na +3 godine, nego tek naknadno, nakon par dana, saznao sam i za samsungjamstvo.com, tamo sam pročitao drugačije uvjete di piše da se originalna ambalaža proizvoda mora sačuvati u svrhu važeće garancije. dobiti će mail i u vezi toga, mogli su mi ubaciti papir u kutiju da prilikom otvaranja VIDIM da imam PRAVO na +3 godine a ne da sam moram otkrivati i mogli su priložiti uvjete te garancije. ovako je ispalo da sam pročitao sve manuale, faqove koji dolaze sa laptopom, naknadno surfajući saznao za +3 god ali više (zbog njihove nepažnje nemam) nemam orignlanu ambalažu. Smatrajući da je sve bez veze organizirano i napravljeno uopće ne sumnjam da će mi morati priznati garanciju ako se šta desi, jer ih budem skroz popljuvao.

zar je tako teško bilo ubaciti u kutiju jedan, pa čak i "post it" papirić sa uvjetima produljenog jamstva i natpisom, "da, imate pravo na +3g."

ocjena: 1/5

pozzzz
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote