Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 25.07.2010., 18:15   #20
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova

... jasno mi je da puno toga ovisi o samom polozaju i konfiguraciji terena, al konkretno, koliko ove Yagi antene doprinose poboljsanju prijema udaljenih repetitora?
Recimo ta antena yagi ima 18dB a ako imaš riblje kosti ne su 6-7db. Ovakvu je antenu frend kupio i sa njom je imao bolju sliku nego sa ribljom kosti + pojačalo od nekih 30dB.

Citiraj:
Autor chipa85 Pregled postova
hvala na odgovoru....baš zbog tog RTRS sam mislio ostaviti tu staru logaritamsku antenu koja bi isto bila okrenuta prema bosni. ali onda moram samo uzeti pojačalo s 3 ulaza i jednim izlazom, jelda?

Ne znam je postoji mogućnost hvatanja austrijskih signala s jednom od YAGI antena?
Ja sam iz sela pokraj daruvara i bio sam uhvatio austrijance jedne večeri, došli sami, i bilo je nekih 70-80% signala, a nakon par sati su se izgubili, a imam dvije riblje kosti, 2x20dB pojačalo i to sve spojeno na 4 TV-a, tako da mislim da kad bih uzeo neku antenu od 15+dB da bi mogao austrijance hvatat.

Taj RTRS sam uvijek dobro hatao na riblju kost, ako možeš kupi pojačalo pa spoji tri antene.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da, to sam zaboravio reći, ne bih je smio okretati jer onda gubimo analogne programe iz BiH i SCG, a to nije to. Jedino kupiti još jednu antenu i spojiti zajedno s postojeće dvije, a pitanje kako da se signal što manje gubi... Jesi li siguran da je takva antena imuna na smetnje s tornja?



Pa ti imaš odašiljače u Sibinju i u samom Brodu, zašto hvataš Borince?

http://213.147.101.105/DVBT_MUXA_MUX..._lokacija.html
Nisam siguran da je imuna na smetnje, zato bi možda bilo najbolje da se uzme pojačalo za određenu frekvenciju pa se na njega spoji samo ta antena za DVB-T.

To što sam ja predložio nemojte uzimat da će radit 100%, pa zato bi bilo najbolje da platite nekome tko radi u trgovini sa antenama i sl, pa da on isproba na koji način bi najbolje hvatalo. To može biti skuplje a opet i puno jeftinije.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote