View Single Post
Staro 14.03.2024., 13:08   #13326
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
https://www.androidauthority.com/sam...-pets-3409393/


I napisano velikim slovima:

An unreliable camera is the worst camera.

Užasno me živcira gdje nitko u reviewima to ne napiše. Osim sa Pixelom, jer znaju da je dobar sa tim.
Iskeširaš za mobitel gro para i na kraju bi ga o zid udarija, jer ne možeš ovjekovječiti trenutak sa djecom.

Honor Magic 5 Pro sam uzea tako da sam šeta Arena Centrom, uša u telemach i imali su ga izloženog.
Mali je skaka oko mene (tad sam ima 22 Ultra) i rekoh "majde idem ga slikati".
Slika čista.
Idući dan kupija Honora i ne mičem se dok ne izađe neko čudo tehnologije.

Žena uzela 22 Ultra, kasnije 23 Ultra radi "puno bolje kamere"....isti k.
Išli probati 24 ultra u Areni - vodene bojice.

Ali hej, 1400€ uz marketing "savršene kamere".

Mislim da je ovo pretjerano, kao da su birali takve fotke.

Imam 24U i pixel 7pro, ali evo sad smo uspoređivali baš 24U i pixel 8pro, nisu to drastične razlike u shutter speedu. Inače na 24u je poboljšan dosta shutter speed kazu za 30% i brzo okida. Nekad mi u zatvorenom i bolje ispala klinka u pokretu neg na pixelu 7p.

Sad smo okinuli jedno 50tak fotki možda pixel 8pro brže nešto okine, tj manje ih budu neuptrebljive, ali kad je takav pokret kod plesa i slično i tak ne ispadne to dobro. Ništa nismo posebno dirali nego je kvaliteta fotke prioritet ispred brzine okidanja.

Imam i klinku i psa i opčenito su mi to najbtinije fotke za uspomenu a ne gdje bu mi bolje burger ispal.

Jeste uspoređivali paralelno oba mobitela? Nema baš puno usporedba sa shutter speedom. I da s24u je bolji od 23u a 23u bolja od 22u. I brže okida, i manje agresivno izoštrava, i bolje zumira u slabijem osvjetljenju pa i na više od 10x iako ima optički 5x. Jedino možda veći zoom vani na idealnom osvjetljenju.

https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title

Nakon što sam mislio da preferiraju pixel ovdje sad i suprotno ispada.

Nemam ništa protiv nijednog, samo ne vidim toliku razliku ili se samsung vremenom i updatima poboljšao pa je razlika manja. Čini mi se da je 23u 200mpx dosta sporo okidala i spremala a sad an 24u to ide jedna za drugom glatko, al čini mi se da su i na 23ojci ubrzali spremanje pa on precesuira u pozadini još.

Zanima me najviše vivo x100 pro vjerujem da sve pojede u noćnim fotkama, xiaomi 14U noćni snimak je banana, možda bu to nešto popravli updateima.

I dalje je samsung nekako najkompletniji uređaj. Vidjet ćemo iduće godine ako se stvarno odluče na exynos u svim modelima pa nas štapom natjeraju da probamo i malo dalje. Prava šteta što pixel ne gura snapdragon isto, sa svojim softverom bi mogli čuda izvući.
dubrava je offline   Reply With Quote