View Single Post
Staro 18.06.2005., 05:07   #92
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Originally posted by hilander Visage, ovaj tvoj zadnji link fino objašnjava MO zapisivanje ali tako nešto za dvd-ram ovdje nisam našao. Ovdje http://www.backupcritic.com/backup-m...standards.html se navode rednosti i nedostaci dvd-ram formata. S obzirom da taj format nije otimiziran za video i audio, mene zanima na koji način se to osjeti (kod uređaja kao što je LG4163B).
Internet je brz medij za pronaci informaciju ali ako nesto povrsno trazis, dobit ce isto tako povrsan odgovor.

Taj link datira jako davno i samo su ga fino prebacili.
Ova prica o neoptimiziranosti se vise odnosila na prve SCSI RAM-ove koji su bili ultra spori, no sa 3x i novim 5x to vise nije slucaj. Gomilu puta na DVD-RAM snimam razne emisije (ostavljam da se snimi) puknem na audio ulaz FM tuner i programiram uredjaj
da snimi u tocno vrijeme odredjeni program, u ovom slucaju slika mi ne treba ali tako snimljen DVD-RAM bacim u comp i samo editiram audio, emisija (kultura, 101 emisije, intervju...) prije sam to radio sa tracnim stereo videom, ali sa RAM-om je zgodnije

Cesto puta snimam i sa PC-a (+in sa FM tuner-a) u Sound Forge i savrseno ispada. Tako da audio "optimiziranost" suvisna u komentaru tog linka. Za visekanalno snimanje sigurno nije, no za 2-kanalno snimanje, odlican. Ako je moj prvi Panasonic kucni DVD-RAM na kvazi 2x snimao MPEG2 bez ijednog trzaja ili pada fram-ova, onda i video "optimizacija" je isto napuhana, a gdje je tek PC/Mac.

Nikakvih problema nece imati spomenuti LG, pitanje je samo racionalnosti, zasigurno za neka "obicna" snimanja filmova neces trebati DVD-RAM jer je bacanje novaca. Backup super vaznih stvari, programi,slike i tebi vazne A/V fajle (recimo arhiva kamere...) Ili, ako si kao ja nakupovao kutijetinu RAM-ova od 97.-me do danas, onda nemoras stediti ni za "obice stvari
Visage je offline   Reply With Quote