View Single Post
Staro 21.02.2007., 02:18   #2
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
1.Regas se na Ebay. Moras imat kreditnu karticu da bi mogao kupovati. Regas kreditnu na Paypal i preko njega kupujes. To je servis koji omogucava kupovinu preko neta a da ne utipkavas stalno broj tvoje kartice. Postoji i drukciji nacin placanja kao sto je Western Union, Bank transfer ali stvar je prodavaca da li odobrava takvu naplatu. Kreditne kartice su: Mastercard,Visa,American Express i Diners. Kreditne kartice NISU Maestro i Visa electron.
2. Gledas malo reputaciju prodavaca,ali obavezno gledaj koji ljudi su mu dali reputaciju. Postoje ljudi koji imaju 235436472573527 prijatelja koji kupuju zvake,gumbice za kosulje,ziherice itd i onda nakrcaju covjeka pozitivnom reputacijom i onda te syebe kad kupis nesto vrijedno od njega.
3. Pogledaj da li prodavac salje u Hr i pogledaj da li ti se isplati dostava. Zna biti od 7-8 dolara pa sve do 70-80 i vise,ovisno sta kupujes. Nekad zna pisati da ne salje,ali po dogovoru covje zna poslati.
4. Kupovina ti ide po principu ko nudi vise osim ako odmah ponudis svotu koju on trazi. Onda u vecini slucajeva prodavac odmah prodaje bez daljnje aukcije.
5. To je to. Kupis jednom nesto ,poslije toga ide sve bez problema. Samo pazi sto kupujes. Osjetljiviju elektroniku nije bas preporucljivo kupovati. Ipak je dostava izdaleka. Ne mora znaciti da ce nesto biti,ali meni je dosao jedan defektan fotoaparat koji sam dugo trazio i sva sreca da je covjek 100% trustable pa je osigurao fotic i izvukao novac od dostavne sluzbe i meni vratio moj novac.
Prije sam dosta kupovao (imao sam frenda u Italiji koji je placao za mene) ali vise ne kupujem,nisam odavno.
I jos nesto. Na paypal ne mozes dobivati novac ,paje malo teze vratiti ti novac ako nesto vracas jer ne radi. Mora ici preko banke itd itd...

Nadam se da sam ti pomogao.

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 21.02.2007. u 03:59.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote