View Single Post
Staro 10.07.2020., 12:41   #26
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Nisam spominjao nikakvo neciljano špijuniranje, to bi bilo i kontraproduktivno jer bi se vrlo brzo otkrilo što se radi. Management Engine više vidim kao backdoor koji je tu ako zatreba.
Postoje takve stvari koje se sasvim legitimno koriste, tipa ILO na serverima, ali ono što mi se ne sviđa je da danas svako računalo dolazi sa backdoorom kojeg ne možeš ukloniti.

Aplikacije na smartphoneu me ne brinu jer smartphone ne smatram sigurnim uređajem na kojem bih pohranjivao ikakve bitne podatke.
Na žalost više ništa nije sigurno od nekakvog nadzora. Kako znaš da pametni televizori ne šalju nikakve podatke? Ne branim Intel i ne umanjujem problem samo je smiješno da je ta tehnologija već godinama tu uz nas a "problem" je postao relativno kasno.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Baš to. ILO ugasiš, ako želiš i gotova stvar. Možeš ga i spojiti na neki poseban switch i ipak koristiti preko računala koje nema pristup ničemu drugom. Što se internet-šnjofala tiče, nemaš ILO.
Ja ću samo postaviti pitanje koje sam postavio kada su se pojavili Windowsi 10 i njihovo prikupljanje podataka:
Kako znaš da si nešto isključio i kako si siguran da kada slider staviš na OFF da se ne šalju nikakvi podaci? Siguran si da podaci ne putuju zato jer je tako prikazano na ekranu?
Vjerujem da se ILO isključi u potpunosti a ovo za Windowse razmisli.
Sinac je offline   Reply With Quote