Tema: Automobili
View Single Post
Staro 15.03.2019., 22:38   #42787
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Tupim ja već dugo ljudima da je 1.0 turbo loš motor, jebiga, ekologija i porezi na CO2 su učinili svoje i proizvođači su bili primorani. Mazda se još ne da doduše, svaka im čast

A za 1.6 FA-U-VE mogu potvrditi da ima smiješno malu potrošnju. Meni je po gradu bio na 5.5-6, i to onaj od 105ks... 110ks sam vozio u Octaviji, do Nurnberga i nazad, ne sjećam se potrošnje, ali znam da sam bio zadovoljan motorom i po alpama.
Vidi, nije loš, samo ovisi o uvjetima. Ja po Zagrebu jedini motor koji sam vozio dulje od 2 tjedna, a da je trošio ispod 6 litara je Fabia 1.4 TDI 75 konja 5.9 litara. Turbobenzinac u istom auto od 110 konja je trošio točno 9 deci više...istini za volju, taj benzinac je drastično brži. Sad gledaj. Meni octavia varira od 8.5 litara ZGa dok je bilo minusa svako jutro, do 7 litara čim je zatoplilo do ispod 6 litara zadnjih tjedana dana po Istri i Rovinju. Također, benzinci variraju više o stilu vožnje jer ovise o tome kolko se također throttle body otvara jel. Ima ekipa koja je jbg stalno na gasu s dizelom, i on se manje buni po potrošnji... svašta tu ovisi.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote