View Single Post
Staro 31.12.2007., 01:33   #11
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Gle, ako si već krenuo pomagati populaciji koja nije u stanju (bilo iz lijenosti ili nepoznavanja jezika, ili koječeg drugog) pročitati dokumentaciju softvera koji koristi, zgodno bi bilo malo detaljnije objasniti koncepciju particioniranja kao takvog, kao i usputne pojmove.

Što su to uopće hard diskovi, volumeni, particije, kakvih sve ima, i zašto bi zabogamiloga netko uopće i želio cijepati diskove. Što je to formatiranje i zašto to ne bi brzo izveo, što je to debeli, debeli32, zašto je bolje NTFS, koji kur... je allocation size,...

Vrlo je vjerojatno da ciljanu publiku takvi detalji baš i ne zanimaju previše u datom trenutku, ali baš zato ih je potrebno dodatno podučiti, ako ništa drugo, da ne gnjave kad opet negdje zapnu.

S druge strane, ako ti je osnovna namjera bila vidjeti svoje ime nakeljeno na početak podforuma, onda sorry na promašenim postovima.
Gledaj meni je bila namjera nekome objasniti kako formatirati, a ne opisivati razne standarde...uzmimo NTFS da sam isao o tome pisati, napisao bi zasigurno 2-3 stranice u wordu..ali mi nije bila namjera, vec objasniti kako na najbrzi nacin formatirati i partcionirati... a ako se tebi da pisi o SATI, PATI, NTFS-u i ostaloj kompaniji...I da zašto formatirat???hm malo si glupo pianje postavio....a ako ti se tutorijal ne sviđa piši drugi i ne diraj moj ako te tolko smeta....i da ovo za vrh foruma....pa sad mislim da ako dodem na taj vrh da mi nece qrac narasti ili ce mi Pamela Anderson u kupacima sa baywatcha doci u posjetu???nit mi je bila namjera, nit ce mi ikad biti.....a sada te molim ako nemaš nekaj pametnog rec za dodat na tutorijal onda nemoj nista ni pisati(nemoj shvatiti kao uvredu, jerbo osli smo u doboki OT)...
tech je offline   Reply With Quote