View Single Post
Staro 13.08.2017., 16:35   #2487
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
seedbox sam malo pratio, i to meni ne bi sljakalo jer imas ogranicenje u prometu, i ispada jako skupo, ja lupam mjesecno prometa ukupno u kuci oko 1Tb
Nemas nikakvo ogranicenje, mislim da nisi pohvatao/skuzio sta i kako se seedbox koristi, sve ovisi kakav seedbox uzimas. Imas odredjeni prostor za odredjene novce i
odredjenu brzinu slota i taj hdd punis/praznis po svojoj volji a to moze biti i 10TB po danu ako je slot sa ne mjerenim prometom... prosle godine sam na svom serveru radio
samo download 1,2TB dnevno i tako 3 mjeseca...

Ne kazem ja da je VPN los, naprotiv... upitne su brzine kod njega. Taj isti VPN odavde da se koristi mozda bi se vukao ko prebito pseto a od tebe radi ok itd.. nadalje, na
mnogim privatnim trackerima VPN je zabranjen ili podljezes provjeri od staffa pa kasnije moze... Dakle svakom po volji, i sam da imam neki flat internet sa brzinom 100/50Mbps
bi razmisljao da si slozim odvojeno torrent masinu sa +4TB prostora, ogranicio je recimo na 50/20Mbps, uredio broj konekcija da ne gusi router i stavio iza VPN-a i deri jel... ako bi to ukupno gledajuci bilo jeftinije nego seedbox.

Gore si negdje spomenio da seedas do 1:1 iako su javni trackeri, eto tih 6$ + struje mjesecno sto ti racunalo potrosi dok seedas a zasigurno nekad ostavljas racunalo da radi
iako ti ne radis nista i tu se dodje vec do 10$ mjesecno a za te iste pare mos pristojan slot na 1Gbps brzini imati sa ne znam, bubam 400GB prostora i deri.. Sve ima svoju racunicu
i kako kome pase koristiti racunalo, skidanje itd.. ako imas klinca u kuci ili ako se sam gejmas a ujedno i skidas sa javnih trackera, to iza VPN-a ne bu islo glatko nikako.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imaš neki konkretan i provjeren izvor tih informacija ili je to sve rekla-kazala?
Prvi put čujem da bi klijent to slao trackeru.
Se salis ili ? Pa cim se logiras na tracker i prihvatis Cookie... pa i ovdje na forumu admin vidi gomilu informacija o tvom nalogu, ima povijest kada i odakle
si se spajao, sa kojom IP adresom pa i MAC ti vidi... dali su prilagodili cookie da ti se vide ostale informacije od tvog pc-a nebih znao ali i te kako je moguce
a na trackerima se obavezno to i radi. Testiraj sam ako mislis da ja pricam neki SF, napravi si nalog drugi i logaj se i pisi po forumu i redovito posjecuj oba naloga i cekaj @tora

Sve ovisi dali imaju osobu koja redovito pregledava izvjestaje ili koriste po potrebi kada u nekog ili nesto sumnjaju... na trackerima obicno ima dezurni "policajac"
koji za pocetak usporedjuje naloge sa IP adresama a ne moras nista ni raditi zapravo jer cim se pojavi neka IP adresa sa 2 ili vise naloga skripta sama salje obavijest
adminu ili u control panelu je posebno obiljezena i onda krecu dodatne provjere po potrebi....
U startu te MAC odmah odaje jer moguca je ista IP adresa na 2 razlicita naloga jer se kod nas IP adrese kod providera rotiraju ali jedan MAC na 2 ili vise razlicitih naloga....

Da ne duzim, imas gotove skripte koje su implemetirane u sam tracker te admin ima siroku paletu mogucnosti sta ce pregledavati/usporedjivati ili implementirati ako te treba skloniti sa istoga.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote