View Single Post
Staro 31.12.2006., 18:59   #230
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Evo i ja sam u fazi isprobavanja finalne Ultimate verzije, mogu reći jako ugodno iznenađenje za razliku od RC1. Gola Vista uzima "samo" 390 MB RAM-a dok je npr. u RC1 uzimala preko 600. Začudo svi driveri sa XP-a rade i na Visti, znači nije mi prepoznat driver za zvuk, instalirao sa cd-a od matične i radi, isto vrijedi za printer i pazi sad adsl modem ne radi preko etherneta, pa sam ga pukno na usb i instalirao i sad radi. Instalirao Firefox i drivere za grafičku od nVidije sve je u redu. Nažalost prilikom instalacije AVG Free verzije javlja grešku a Comodo neće ni pokrenut instalaciju. Sređen je WMP pa sada proc-usage ne skače u nebesa nego je na 7-8%.
Bootanje traje 15-ak sekundi i nakon toga se može odmah početi sa radom zbog toga što neki procesi imaju delayed start odnosno odgođeno pokretanje. Neke promjene su uvedene u Start meniju, najdonje se nalazi Search koji jako brzo pretražuje datoteke zahvaljujući sređenom indexiranju koje na XP-u ne radi nikako pa mi je isključeno.
Sučelje Aero je najveća novost, meni je pomalo zbunjujuće a biti će korisnicima XP-a i po meni jedan od lošijih djelova novog sistema. Nisu to trebali mjenjat toliko, osjećam se ko njoob. Mislim i na opcije koje su sada čudno raspoređene i treba kopat po njima. Npr. do statusa mreže moram dolazit preko 4-5 "prečaca" a inače sam otišao na connect to i dvaput kliknuo na na ikonicu i sve su se informacije pokazale. E da i fontovi su nekako suviše mutni.
Onda UAC, to je stvorenje dosadno, stalno iskače, u 2 dana koliko sam se družio s Vistom je iskočilo 45 puta a sve sam radnje ja pokrenuo, nikakva sigurnosna prijetnja nije bila otkrivena osim mene.

Sve u svemu nije loše, za razliku od RC1, mogao bi ovo ipak biti dobar OS ali tek ga dva dana koristim pa ne mogu još znat. Oprostite na podužem postu.
tutix je offline   Reply With Quote