Tema: Top Gear@BBC
View Single Post
Staro 30.10.2007., 13:02   #86
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
nije bas totalni off topic, pricamo o emisiji koja se bavi autima, testiranju auta
naravno da valjda mozemo iznjet svoje misljenje

prvo kad kupujes r32 ili evo, ne kupujes obiteljski ili svestrani auto
kupujes auto za uzitak u voznji, u zvuku motora, u drzanju, u mogucnostima auta
znaci evo je ocito ispred r32, jer je graden za to, r32 je sminka, za show off a to me ne interesira
nadalje evo sa 30 konja vise i 1.2 litara manjim motorom je ispod 5 do 100, o cemu opricamo, uz malo modifikacija na motoru iz njega se izvlaci puno puno vise, ali na stranu modifikacije, za start je zasluzan pametni kompjutor, dobar ovjes, i awd pogon sa rasporedivanjem sile na kotace

danijel-to nije nista cudno
focus st ima odlicno drzanje (jos jedan auto koji se koristi za wrc, i lancer evo se koristi), volvov motor sa 5 cilindara i turbinu koja se pali vec na 1600 okretaja, i upaljena je sve do 4.5 ili 5 tisuca, nisam 100% siguran, dalje na scenu stupa fordov sistem koji radi slicno kao turbina i na visokim okretajima auto opet odlicno vuce (zaboravio sam kako se zove taj sistem)

zamisli da ima awd, ali onda bi bio skuplji, vise bi trosio i krajnja brzina mu nebi bila tolika, osim ako nema pametan awd koji bi kod vecih brzina prebacio pogon ili 100% na zadnje ili 100% na prednje da ne dode do prevelikog rasipanja snage motora (to ima novi lancer evo x, i jos neke sustave zbog kojih kroz zavoje prolazis ko kak si rekao balerina )
jed2i je offline   Reply With Quote