View Single Post
Staro 11.05.2016., 12:01   #370
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Po svim leakovima do sada, sedmica je ustvari 6ss. Po prvi put ce isti dizajn zadrzati cak 3 godine. Smijurija.

Da ce propasti - nece. Djecje price.

No da se moraju trgnuti - moraju. Kad tad je prodaja morala opasti, ne mozes stalno rasti. Nikako. To je valjda svima jasno. Problem je u tome sto su valjda srusili sve rekorde, predugo su imali odlicnu prodaju.

Ovdje sam jednom napisao i napisati cu opet. Ja se nadam da ce imati par losih godina za redom. Tek tada cemo dozivjeti da se u potpunosti trgnu i pokrenu. Neki vole zazivati Jobsa, inace to mrzim, ali lik je imao jednu stvar koje se drzao. U sve proizvode je ubacivao najbolje moguce stvari. Nema cekanja, nema zajebavanja. Najbolje ubaci, neka radi odlicno i to je to.

Sadasnji Apple se vraca starom Appleu. Opet imaju previse proizvoda, ne ubacuju se najbolje stvari, namjerno se stagnira, jer dok se prodaje nema potrebe za necim boljim. Kad dodje potreba onda ubacuj bolje stvari. A to ih definitivno nije donijelo na sami vrh.

Prije nisam mogao bez iPhonea. Sad ga uopce nemam, niti ga planiram duze vrijeme imati. 6S je meni osobno uzasan dizajn, sklizak mobitel, pretanak, nezgodan za drzati. Lakse u ruci upravljam sa OnePlus Two nego sa 6s, sto je smijesno.

Macbook linija im stagnira. Mac Pro je ostao na hardwareu od prije par godina. Monitor svoj vise ni nemaju, osim ako se ne racuna onaj od 1000$ kojeg su izbacili 2011 godine. Ali zato izbace iPad kojem dodaju Pro u imenu i misle da ce ga to prodati. Prekrasno

Ukratko, ako se ne trgnu uskoro, krece i ozbiljniji pad. Zanimljivo je da im mac linija biljezi rast iz godine u godinu dok konkurencija biljezi pad svake godine. I umjesto da to iskoriste, oni su mac gotovo u potpunosti zanemarili.

Neka ih takvih jos barem dvije godine. Pa kad krene pad na svim frontama valjda ce se probuditi. No nekako mislim da im za neko budjenje treba nova, svjeza krv. Tim Cook nije za CEO-a. Neka se drzi onoga u cemu je strucan, ali definitivno nije covjek koji moze trgnuti apple.

Naravno, samo moje misljenje. Moze se netko sloziti ili ne, ali eto.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote