View Single Post
Staro 19.10.2014., 11:09   #17
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Kupio bih si neki mali aku odvijač, za sitne popravke u kuci (za ostalo imam aku busilicu) i sarafanje po komp ili laptopu. Vidim ima u konzumu Kawasaki 3.6w za 120 kn (sa 30% popustom)
Koju vi imate i neki dojmovi? Nista preskupo

I ja sam bio zainteresiran za dotični jer mu se ručka može zakretati pri čemu odvijač promijeni oblik iz "pištolja" u "štapni" i time je zgodan za rad u PC kućištu (svojedobno sam koristio štapnu Makitu za sastavljanje PC-a i odvijač je bio fantastičan, no nažalost nije bio moj), a i cijena od 120-ak kuna s popustom nije puno, no čitajući recenzije na internetu nisam ostao oduševljen. Vele da mu je snaga jako mala i ima samo jednu rotacijsku brzinu, tako da ne vjerujem da ćeš se oduševiti. Možda je ok za ušarafljivanje, ali je pitanje da li je dovoljno snažan da odšarafi nešto što je zategnuto rukom (ili nije bilo odvijano godinama). Ovo mi predstavlja i najveći problem u radu, jer nije teško nešto ručno zašarafiti, već pokušati odšarafiti bez da se vijak izgloda. Na kraju krajeva, ovo je rebrandirani matrix, odnosno firma koja uglavnom ima cheap proizvode. Moja preporuka je da odustaneš od ovog modela.

Što se tiče opasnosti od uništavanja PC opreme, ona je ravna nuli. Složio sam stotinjak PC-a sa makitom (koja je bila nevjerojatno snažna i nije imala opciju akumulatorskog rada zbog velike snage motora) i nikada nisam oštetio niti matičnu niti navoje na disku i optičkim uređajima, a pogotovo ne backplateove od dodatnih kartica, a najmanja brzina okretanja baš i nije bila mala. Ako je netko uspio uništiti PC komponentu s elektronskim odvijačem, onda je to rezultat njegove nepažnje ili nestručnog rukovanja ili se jednostavno radi o prelošem vijku kojem je navoj pukao i ostao je zaglavljen u komponenti..
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote