Tema: Putovanja
View Single Post
Staro 23.04.2017., 23:27   #91
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Glasgow - svakako Katedralu i groblje, Necropolis iznad. Mogu se pohvaliti da sam bio na sva 3 glavna stadiona u gradu, pa ako te to zanima obiđi. Riverside museum je OK, Kelvingrove gallery nisam bio, ali to bi mi bilo sjedeće.

Birtije - Bon Accord (pivo + odlična selekcija viskija), Brewdog, Blackfriars, Counting House i State Bar. Od ovog šta se u međuvremenu otvorilo - Drygate, Brewdog Doghouse, Hippo Taproom.

Ne znam više gdje smo se hranili, valjda Wok to Walk i kinez u Sauchiehall St koji je radio do 2 ujutro.



Edinburgh - dvorac, Calton Hill, National Gallery, Greyfriars Kirk, National Museum, Holyrood House, išli smo i na Real Mary St Kings Close - isplati se makar je turistički skroz, penjanje na Arthur's Seat ako ti se da, cijeli Royal Mile, Dean Village je OK ako ti je do šetnje. Možeš i do Leitha, ako želiš vidjeti kraljevski brod ili do Roslina vidjeti Rosslyn Abbey.

Birtije - Hanging Bat, Andrew Usher, Bow Bar, Brewdog, Salt Horse, Cloisters, Guildford Arms, Oxford Bar, Kays Bar. Izbjegavaj birtije na Royal Mile i na Grassmarketu. Jedino što je dobro tamo je Bow Bar koji osim dobrih piva ima i super izbor viskija.

Hrana - OX 164 - super izbor piva i jako dobra hrana, The Dogs isto mi je ostala u dobrom sjećanju hrana, mrvicu finiji restoran.
morph je offline   Reply With Quote