View Single Post
Staro 12.08.2016., 10:27   #157
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imam cudan problem sa win10.

Svaki put/dan nakon fresh boota Network konekcija je nedostupna (crveni X) i Troubleshoot ne napravi nista, smao javi da neradi (sto vidim i sam ), znaci nakon prvog starta nema mreze, oba LAN porta na ploci (Asus Z10-PED8 WS) kao da ne rade.

Driveri su najnoviji (jedini koje ima ploca za win10 64bit od 1mj 2016), Sam windows update driver isto ne nalazi noviji driver.

Jedino rjesenje/workaorund koje sam za sad nasao (osim restarta) je da odem u device manager i pobrisem oba network devicea/kontrolera i onda refresh scan hardware i nakon 10ak sekundi kad uhvait oba LAN porta mreza/internet opet radi kod nista nije bilo??

Ima li kakvog rjesenja za to ?

P.S. vidim da nisam jedini s tim problemom ali nevidim rjesenje u tom topicu ?
http://answers.microsoft.com/en-us/w...3d03dee?auth=1

Hvala
kod mene naploći MSI Z87-G43 isto se dešavalo dok nisam skužio da
intel smart connect technology driver -nema za win 10,instalirao drivere za 8.1 i sad radi uredno,treba mu par sek nakon bootanja da skuži ,al onda drži.
usporedi win 8.1 i win 10 drivere na stranicama proizvođača dali su svi koji su izlistani pod 8,1 i pod 10,ako koji fali probaj instalirati 8,1 drivere.
na laptopu lenovo G710 brdo toga fali od suporta odgovor je uvjek bio da su komponente plug and play za win 10,mada se isto slično dešavalo,
pomogao je Iobit Driver Booster Pro ,uz to što je obnovio gotovo sve drivere našao je da na laptopu isto nema intel smart connect technology driver,i od onda i lap radi bez greške.

p.s. nije uvijek kad nekaj neradi windows bug,najčešći uzrok je šlampavost proizvođaća opreme(nezainteresiranost za starije modele loši driveri i slično)
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote