View Single Post
Staro 18.10.2019., 18:31   #1596
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Manuel Calavera

Pa bas to, ali doslovce.. cijena napretka hebiga... os bolji proc za sada tako mora biti no rekao sam prije 2mj da taj raspored
cpu die nije tehnicki sretno rjesenje, bar po meni i da apsolutno svi zracni jeftiniji cooleri i dobar dio vodenih nisu spremni ohladiti "na ukus korisnika"
Gen 3 Ryzena, kao prijasnje generacije jer toplina dolazi iz manje povrsine i jos nije ni po sredini heat spreadera.

Tko zeli top pefomanse, prilagoditi ce se a da su lose - nisu.
Nije (samo) cijena napretka.
Meni proc (loš primjerak) ne prelazi 63°C ..jer je manualno podesen. Da ga spustim 100-200mhz jos dole nebi isao preko 50°C .. jednostavno kao i kod svih proslih ryzena proc naglo (eksponencijalno) pocne nabirati temp. Treba sve vise i vise soka i to je to. A mi smo i dalje "zeljni" single performansi - bikoz intel..

Je cijena napretka ukoliko gledas automatiku njegovog rada na stock postavkama. Ipak ovo kako radi treca generacija ryzena, slicno tako GPUi rade već generacijama..
Stvar drzi vodu, svidjelo se to kome ili ne.. naspanana je do maksimuma i to je ono sto tebe muci. Ni meni nije najdraže, pogotovo kako je oglašavan boost, ali proc je zvjerka, radi stabilno i brzo, a po potrebi i hladno skoro bez gubitka max perf...

Mozemo sad govoriti casa je polu puna ili polu prazna, ali tvoja ili moja retorička akrobatika ne mjenja činjenicu ..
"Due to the higher heat density, higher thermal limits and more aggressive boost clock usage, it is perfectly normal that Ryzen 3000 CPUs are reaching higher temperatures than previous generation Ryzen CPUs with the same TDP rating."
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 18.10.2019. u 19:05.
Eladio je offline   Reply With Quote