View Single Post
Staro 03.10.2019., 09:49   #1508
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kad čitam po netu sve te pizdarije, pola bude do usera koji nije BIOS dobro podesio ili mu neka druga komponenta radi probleme (najčešće PSU)
I onda na temelju toga neki vade paušalne zaključke da je platforma zaqrac jer nonstop problemi.
Zasto bi bilo koji njub user morao uopce ulaziti u bios i bilo sta podesavati ?!?
Takvih je najvise... samo malo manje od ovih prvih je drugi tip usera koji ce uci u bios i kad vide to cudo ce sam gledati kako vanka a da nis ne shebu

Onih koji ce fleshati bios i prckati nesto po njemu je zapravo vrlo malo bez obzira na broj koji se okuplja ovdje ili na slicnim forumima...
Platforma nije losa, dapace... am4 je skoro u svakom pogledu isplativiji od intela ali da am4 boluje od glupavo smjesnih bolesti i jos smjesnijih ispravaka - i to stoji.

U preko 20 godina "staza" nisam dozivio da mi buzzer ako je ustekan u mbo ne pisti kada palim komp i da 3 komada
random mjenjam misleci da isti ne valjaju. Ploca imala 7-mi bios na sebi sa podrskom za Zen+, 7-mi kruh te hebo... ne.. kada
sam stavio 12-ti VOLILA !! Buzzer off ili on opcija osvane u biosu. To vise nije ni za plakati od muke nego granici sa rubrikom vjerovali ili ne !!

Mislim... pa koliko treba generacija procesora da se neke osnovne stvari popeglaju s time da neke stvari nece nikad ni biti ispravljene a pri tome
mislim na sve ploce do B450 chipseta. Nadalje, koje su to fore da se ploca nece restartati ako eto namjerno naguzim memoriju na 3600MHz ? Upali se i stoji tako... nema
ni loopa cak, nist... glavno da svijetli. Izvadis joj svu memoriju van i upalis ona i dalje samo svijetli... i onda ili restart na dugme 2-3 puta ili vadi bateriju a kad bateriju
vadis odose sve ostale postavke u biosu pa ako ih nisi spremio na usb ponovo ustimavaj.

Platforma je dobra i isplativa je ali sve prije B450 chiseta i dalje boluje od nekih smjesnih stvari i moras biti malo napredniji user kako bi sve radilo tip-top i moze raditi sve uredno, samo valja postimati.

Evo jos jedan banalni primjer... USB tv kartica na Intelu koji ima usb 2.0 bez obzira bila kafa ili koji vec chipset uredno
radi no na 4 am4 ploce koje imaju isto usb 2.0 ta ista tv kartica se uredno instalira i driveri, ma sve 5 ali cim pokrens skeniranje - restart kompa
E sad, kako je amd integrirao usb 2.0 na am4 a kako intel, otom - potom.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote