Tema: Automobili
View Single Post
Staro 20.04.2017., 16:19   #28505
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
To s tipkanjem po ekranu u vožnji je malo poveća glupost i nije mi baš jasno kako je takvo nešto odjednom legalno. Oduvijek se nekako cijenila jednostavna ploča s prekidačima s dobro raspoređenim kontrolama i fizičkim tipkama baš iz razloga da to što želiš uključiti/ugasiti obaviš čim prije a ne da prtljaš po trapavom ekranu. I na Leonu novom, uzeo ga lik što me vozi na posao usput, sve to lijepo izgleda meni iza ali se par puta sjebe pa pritisne krivo pa back pa nađi radio pa nađi gdje je grijanje, nije baš fora. Vjerujem da je u salonu dojam, ali u praksi nikako
Ne mogu komentirati druge proizvođače jer sam vozio mazdu zadnje 3 godine..

Mazda na svoje touch screen stavlja limit - nakon što se voziš brže od IIRC 5 km/h touch je onemogućen, i jedina kontrola moguća je preko središnjeg joysticka kod mjenjača u kombinaciji s 3-4 gumba, sve na dohvat ruke kao i kod jačih igrača poput BMW-a, Mercedesa itd... Plus naravno gumbi na volanu koji nisu toliko praktični u gradskoj vožnji gdje stalno skrećeš negdje.

U praksi je to ionako puno elegantnije, praktičnije i brže nego tipkanje po ekranu. Jedino kad na navigaciji nešto baš želiš utipkati onda. Ali u 90% slučajeva središnji joy je više nego dovoljan.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote