Tema: klavijature
View Single Post
Staro 13.04.2009., 14:15   #15
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Cek cek polako....agm7007 postoji jos jedno rjesenje sto se tice asio drivera a to su asio4all http://www.asio4all.com/ koji su napravljeni za ljude koji ne posjeduju asio kartice nego takve onboard kao ti. Ja imam asio karticu i nisam imao potrebe za asio4all drivere medjutim jako puno ih ljudi koristi..

To je prva stvar, druga stvar je sta ti uopce hoces? Rekao si da vise manje zelis svirat "piano zvuk". Dali je uopce vrijedno onda zezat se sa midi klavijaturama kad ti zelis vise manje par zvukova? Midi klavijature se najcesce koriste za sviranje virtualnih insturmenata ali isto tako i za sviranje analognih synhtova i modula.
Ja posjedujem M-audio klavijaturu Oxygene 49 i ona meni u "studiu" sluzi za sviranje svakog vst-a (virtualnog instumenta) od Arturijinih emulacija mooga, yamahe cs-80, pa sve do ritam i drum masina. Znaci ta klavijatura ima jako veliki usage kod mene dok kod tebe koji zelis samo par preseta mozda i nece imati.
Medjutim zasto ne bi osim samog sviranja uzeo malo i aranzirati...dodas koji beat, pa jos koji synth zvuk, bas gitaru, stavis koji reverb ili delay na svoj piano...Mogucnosti je jako puno i sve to mozes odraditi ako se koristis midi klavijaturom u nekom od aranzer programa. Ja bih ti recio preporucio cubase jer je ableton malo konfuzan, bar za mene!

A ti Visage mislim da si malo pretjero te da nisi bas upoznat sa midi klavijaturama..NHF
Pricas o nekim dspovima i gm presetima koji nemaju nikakve veze sa midijem...pa nece koristit gm presete...Jedino sto si rekao da M-audio nije nekakva kvaliteta je istina, malo bolji Behringer...
Moree je offline   Reply With Quote