Tema: Automobili
View Single Post
Staro 16.09.2011., 15:51   #425
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kad samo vec kod Turbo benzinaca jucer sam pogledal ova dokumetarac o razvoju Cosworthovog F1 turbo motora jos davne 1986 kad su bila najluda vremena F1 bar po mojem videnju. Jedan od najzanimljivijih auto dokumentaraca kaj sam pogledo..



Prije desetak godina sam imal Renault 5 GT turbo, 90to goidste u prekrasnoj metalik plavoj i moja ljubav prema turbo motorima je od tad vjecna..Ogromna turbo rupetina i divlji volan koji se svim silama trudi iscupat iz ruku ima svojih drazi. Da mi je nac takav u dobrom stanju odmah bi ga kupio sigurno. Vozio sam i ostale turbake iz tog vremena Uno i Deltu HF i nista nije ni blizu petici..Danasnji turbo benzinci koji su jako cesti zbog ekologije i downsizinga motora nisu ni slicni onima iz 80 i 90tih. Svaki onaj auto se mogao rastegnut do blokade bez da se uopce upali turbo a za upalit ga je trebalo nagazit gascinu. Danas je to skorz drugacije jer turbina ima drugu ulogu, barem u normalnim autima.
Kad si danas turbine puno bolje izvedene, bađ u svrhu izbjegavanja rupa i čupanja volana iz ruku, jer nisu svi MSC / Hamilton / Senna
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Moram priupitati: znaš li što znači understeer?
Jeba majku zajeba se, over over

Citiraj:
Ono kad ides ravno, a ne zelis
To je to.

E da šta se tiče JDMa RX7 + WideBody to je moj današnji favorit u vidu dizajna.


Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 16.09.2011. u 16:01.
Baja 001 je offline   Reply With Quote