View Single Post
Staro 31.08.2010., 15:11   #42
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
NHF, De5troyer, ali ovo mi je najveći fail testa, iako te poptpuno razumijem (po pitanju izgubljenoga vremena, ni meni se ne bi dalo, priznajem )

Jedenostavno, ovakvo ispitivanje bez par sati rada po testu (minimum!) nema baš nekakvoga smisla IMHO, a po pitanju konkluzivnosti, pogotovo za load.
"Plato" temperaturne krivulje mora biti postignut, stabilna vrijednost temp. i to na duži vremenski period, a da bi se mogao izvući kvalitetan zaključak.
Kontinuirani porast temperature, makar i za jedan stupanj svakih 20-ak minuta (imao sam prilike vidjeti u praksi i takve "krivulje" na mojim kompovima), jeste porast i neminovno vodi u rušenje sustava/nestabilnost; samo stvar vremena, dakle.
To je nešto što bi (između ostaloga) moglo baciti sasvim drugo svjetlo na ovu "A vs. B" komparaciju.
15 minuta testiranja primeom je sasvim dovoljno za sve koji misle uspoređivati ovakav način hlađenja. Daljnje razlike u temperaturi u mojem slučaju nema, testirao ja 10h ili 15 minuta prime. To što si ti dobivao rast temperature može biti uvjetovano kako i gdje je mašina bila hlađena. Normalno je da ako ja u sobi nemam otvoren prozor/upaljenu klimu da će se temperature sobe povećavati svakih xx minuta, logično zar ne?

Da ne pričam o onim glupostima sa akumulacijom topline u hladnjaku. Ili hladnjak ne može ohladiti ili može. Nema nešto između, koliko god se ljudi ne slagali sa mnom.

Za kraj, realno gledajući, tko osim ljudi koji zarađuju za kruh rendanjem opterećuje proc kako ga opterećuje prime? Baš nitko osim nas budala željnih testiranja overclockiranog procesora.

Nadam se da dovoljno govori i činjenica da je nakon 3 dana rada maksimalna temperatura najtoplije jezgre kod mene bila 46°C, sa najtežim zadatkom pokretanja igre.

Zašto svatko uvijek odvuče nešto na svoju stranu? (retoričko) Da sam napravio test po 8h svaki setup opet bi se netko javio da to nije dovoljno. Ili bi pak rekao upravo ovo što sam ja naveo za opterećenje procesora. (da nitko ne opterećuje tako procesor u stvarnom svijetu)

Složit ćeš se sa mnom da nema smisla nazivati nešto failom ako je konstruktivno, podastrto dokazima i testirano prihvatljivim metodama. A sve tri stavke su prisutne.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote