View Single Post
Staro 15.09.2015., 03:45   #101
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nisi pažljivo čitao + mislim da miješaš neke stvari.
Jel ti imaš Speedport iz naslova teme ili si uletio bez veze ?
RT-AC66U nije xDSL nego WAN (Wireless) Router,
ako internet imaš preko xDSL - a onda moraš koristiti neki xDSL modem / router ...
referiram se na ovaj post:
Citiraj:
Autor jopps Pregled postova
Pozdrav svima,

evo trebao bi ubrzo dobiti t-com optiku i namjeravam uzeti turbo opciju 200/100 pa mi vjerovatno stiže ovaj Speedport W724V Type Ci.

Ono što sam do sad čitao, ovaj modem nema wireless gigabitnu opciju, da li je to istina?

Ako da onda je alternativa neki privatni router, čitao sam da je Netgear R7000 kao vrhunska opcija, ali ima i dosta veliku cijenu, koje su alternative?

Da li je ovaj router OK i može se normalno spojiti na T-com optiku?

D-link DIR-860L Wireless AC1200 Dual-Band Gigabit Smart Beam Cloud Router
http://www.edigital.hr/dual-band-rou...r-p365764.html

Sad je na akciji u extremedigital pa me zato zanima.

Ili neki drugi netgear wndr4300 možda?

http://www.edigital.hr/dual-band-router/netgear-wndr4300-dual-band-wireless-gigabit-premium-router1xreadyshare-usb-(hdd-printer-time-machine)-p344062.html?bid=&partner=10010

Hvala!
i dali bi uspješno zamjenio(tj nadopunio jer moraš i dalje speedport u brigu koristiti) neki privatni ruter na optici?

odgovor barem kod mene: da (100% garancije nema ).

a motivacija kupnje rutera je i bila službeni odgovor t-coma da je na speeadportu za moje potrebe preslab procesor za rutanje,a drugog rutera u ponudi gigabitnog nemaju.

moje potrebe su mislim i ne baš velike za brzine 200/100 :
1x desktop (žično)
1x laptop (wi-fi)
1x zyxel nsa 310 (žično)
2x mobitel (wi-fi)
1x televizor (wi-fi)
1x internet radio (wi-fi)
1x maxtv (žično)

nikad nisu više od 2 uređaja + max tv bila uključena istovremeno a svaki puta kad je brzina uploada prelazila 10Mbit ruter se blesirao,dok kad sa pc uključiš torrente odnodno kad netreba rutat sve radi ok,i to je razlog zašto t-com nije briga trenutno,odnosno oni koji će htjet imat velike brzine,a imaju probleme morat će uložiti i u rutere.

P.S. probleme treba prijavljivati prvo službi za korisnike,a onda tražiti pomoć po forumima!!!

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 15.09.2015. u 04:07.
skalar je offline   Reply With Quote