View Single Post
Staro 06.07.2018., 22:44   #6940
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Poštovani PCekspert znalci,
javljam se ponovno sa pitanjem o upgradeu trenutne konfiguracije. Javio sam se pocetkom godine, pa sam odlucio pricekati "novi" Ryzen i onda vidjeti ima li smisla nadogradivati.

Trenutni komp:
Proc: Intel i5-4460
Maticna: AsRock H81M-HDS
RAM: Patriot Sig. DDR3 1600Mhz, 2x4GB, HS

Storage: Samsung EVO 850 - 250GB + Seagate Barracuda 2TB (ST2000DM001)
Graficka: MSI GTX 1070 8GB Gaming X
PSU: EVGA SuperNova G2 750W
Monitori: Dell P2414H + BenQ XL2411Z (144Hz)
Kuciste: Zalman R1


Planiram uzeti maticnu, proc i RAM, te SSD od 500GB (vidim da ima i na trznici Samsung Evo 850 za 700kn ). Mislim da mi je ovo ostalo dovoljno dobro da ne uzimam nista jace.
Racunalo koristim trenutno vecinom za gaming i za streamanje (iz vlastitog gusta i za prijatelje). Imam cesto 2 igre upaljene u isto vrijeme (trenutno u WoWu spamam trade chat i igram HotS na drugom ekranu).
Kada streamam onda je obavezna igra koju streamam, music player, OBS, Chrome i ostali sitni programcici s pomocu kojih mogu upravljati streamom.
Trenutno osjecam dosta poteskoca kad mi je Chrome upaljen uz neku malo jacu igru (sise valjda RAMe ko mutav).

Budzet bi bio jedno 4000-5000kn. Ako se treba protegnut do 6000kn za neku osjetniju razliku, mislim da bi si i to mogao priustit.
Nisam neki zatucani ljubitelj bilo kojeg stozera, pa moze preporuka bilo cega sto bi zadovoljavalo moje potrebe

Zahvaljujem unaprijed
DariX je offline   Reply With Quote