View Single Post
Staro 03.07.2007., 00:18   #176
neuroteek
Registrirani ovisnik
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Gigabyte P35 iskustva

Novi chipset, nove ploče, novi bios, čudno mi je kako još nitko nije zapodjenuo temu, vidim da ljudi već imaju te ploče......

Koliko Vam idu, koliko su vruće, javljaju li se problemi kakvi, nejasnoće u biosu, koji bios koristite, koje ste probali........

Ja ga vozim kako mi piše u "mom kompu", i naišao sam na neke problemčiće, možda netko može bacit neku ideju na stol, vrtio sam Orthos na priority1, otvoren TAT, everest4 + surfanje bespućima interneta, provjeravam orthos, on radi već 3 ćuke, odjednom BSOD, no orthos se nije predhodno oglasio....

Testira li orthos pošteno memu sa onim svojim blend (CPU & RAM) testom?

Inače, koja je ono fora, mjenjam settinge u biosu, save-am, komp se prvo sam gasi, nakon par sekundi restarta i ako prihvaća OC diže win, ak ne, još dva restarta i diže defaultne settinge......

I zanima me još u postavkama rama nema comm rate-a, nego neka option1 ili option2 fora, zna li netko nešto više o tome?

A i freezer sam stavio na manual, odnosno disablao sve one smart fan asistente u biosu, i radio je na svojih max. cca 2500, ali ničim izazvan je danas prosvirao i krenuo na 2700-2800, fakat je razlika u glasnoći zbog tih 200-300rpm vrlo izražena.....i baš tad je i komp poludio, malo se rušio, nije dizao clock na kojem stoji tjedan dana, sada je digao i runa orthos 3 sata i opet BSOD, a freezer ne posustaje, ne odustaje od svog iznenadnog ubrzanja.....

Dakle, evo malo lijene impresije, možda me neki odgovor inspirira na dublja promišljanja....

E da, radio mi je tjedan dana na 1,25v i orthos sam probo sat-dva, ali od danas neće nego na 1,3v ( u biosu 1,335 il nešto slično)

Znam da se nisam baš potrudio učeno opisati svoje doživljaje s novom konfom, al volio bih da se ovaj thread razvije kroz neku razmjenu dobrih i loših iskustava s novim pločama, i da uzajamno dokučimo razloge problema koji nas more....eto....

Pozz!
neuroteek je offline   Reply With Quote