View Single Post
Staro 17.09.2019., 07:20   #3814
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
thnx , budem se pozabavio sa time


Zabrinjava me to što kiler od vodenog cak ni nakon 15 min minuta pod OCCt -om nije uopce vruc a CPU je na 70 C

Kiler je blago topao, tek nešto topliji od ljudske temperature. Morao bi pronac sondu od multimetra i izmjeriti ...

Kad sam slagao PC prvo sam nanio više paste nego obicno.

Nakon 2 dana sam smanji sloj paste i temperature su iste ...


Znam da se voda sporo zagrije i sporo hladi ali ocekivao sam da ce se ta temperatura osjetiti na kileru ...

Uvjek sam imao mrgu od hladnjaka 700+ grama i navikao sam na idle 32 i load 50 C, ta temp se uvjek osjetila doirom na hladnjak prst metodom.


Pogotovo kad sam vidio ovdje kako HEATPIPE doslovno instantno prenosi toplinu.

Rezao je kockicu leda heatpajpom koja prenosi toplinu njegove ruke instantno na led.
Meni je promjena vulgaris bijele paste koja je došla sa Machom (TR ju zove chill factor) na sivu koju sam isto dobio sa TR Shaman kulerom za grafu pred par godina (ovu zovu chill factor 3) skinulo kakvih 6-8 stupnjeva.
U prijevodu, probaj promjeniti pastu, a što se količine tiče, gamer nexus Steve je imao video gdje je dokazao da su razlike u načinu nanošenja i količini same paste zanemarive na temperaturu. Tj loše može biti samo ako je nema dovoljno, a ako staviš više, samo ju bacaš.

Evo video i njegov predivan početak :

https://www.youtube.com/watch?v=EUWVVTY63hc
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote