View Single Post
Staro 15.09.2019., 16:40   #3813
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Zabrinjava me to što kiler od vodenog cak ni nakon 15 min minuta pod OCCt -om nije uopce vruc a CPU je na 70 C
Kiler je blago topao, tek nešto topliji od ljudske temperature.
Sasvim razumljivo i logicno s obzirom na ono sto sam prije pisao o polozaju CPU jezgri i utjecaja tj. sirenja topline na sam HS. Na stanu sto su me ovi
instant overlukeri docekali na noz... dok im se same overlukerske metode svode na next, next... sa BulshitMasterom a u biosu im je maximalni doseg podesiti vrijeme i datum.

Tdie je temperatura koju generira CPU chiplet, ako ti zajedno stoji u hwinfo Tdie/Tclt onda gledas senzor na mbo jer Tclt je samo offset potrebit za rad ventilatora.
Ok, znaci cooler "mlak" a Tdie 70C sto dovodi do sasvim logicnog zakljucka. Tvoj cooler ili blok od vodenog nije ravnomjerno "vruc" jer nije preuzeo sa HS-a svu generiranu
toplinu jer se ista nije ni ravnomjerno rasirila na cjeli HS nego je vecinom preuzima samo na onom djelu HS-a koji se nalazi tocno iznad CPU chipleta. Nije to nuzno lose
sve dok cooler ili blok su u stanju i imaju "kapacitet" iz te tocke preuzeti toplinu no ona nije ista na stocku ili frljenjem svih jezgri na 4.1GHz recimo...

Tvojih 70C pri OCCT nije niti kriticna niti losa temperatura uopce mada za moj osobni ukus i razmisljanje, to bi bila sasvim
odlicna temperatura za kakvo zracno hladjenje osrednjim coolerom i ventom na ~1200rpm-a a ne pod rasnom vodenjacom. Previse je.

Inace odlicna je ta tvoja ploca, naravno kome pase takav raspored na njoj i mogucnosti sta se sve moze ili ne moze popikati na nju. VRM regulaciju i hladjenje
koliko sam vidio u drugoj temi tvoj ss temperatura za isti, Asus je odlicno napravio ( 6+1 ) i puno manje se grije nego moj na ovom B350 chipsetu ali posto imas
vodenjacu ako ti je propuh u kucistu malo slabiji nebi bilo lose da si nabavis one male "jezeve" za hladnjenje memorije na grafickim karticama i popikas to na VRM gore od SoC na socketu gdje nemas heatsink.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote