View Single Post
Staro 08.08.2018., 23:13   #913
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor DragonSlayer Pregled postova
yep, part modeliranje u v5r23, definitvno assembly, i možda malo nešto tipa naprezanje materijala.
Jel bi se za ovo isplatilo coffee lake v2 čekat? Uzet i7 9700/k, ili može sad samo neki 8700/k odvalit i fajront? K-SKU možda ne treba jer neće clockat, osim možda što 8700k ima viši base frequency.

16GB RAMa nam je zahtjev jer šta smo mi radili prije je pojelo 8GB brže nego chrome pa ono, bolje ne riskirat da se ne zajebe čovik.

Jel se isplati uzimat ispod P1000? jel se uopće quadro isplati, P1000 3 kilokuna a isti GPU ko GTX 1050, the fak. Znam da dobiješ industry standard drivere sa Quadro i opet nekakvu sigurnost, al jebo ga 3000 za 1050 zvuči bolesno.
Osobno sam CATIA-u prestao koristiti jer mi ne odgovara cijenom i pristupačnošću što se licenciranja tiče, ali što Quadro odnosno FireGL znači za CAD ilustrira recimo ovakav vid testa gdje vidljivo da i slabašan Quadro u ovakvom poslu izrazito dobro dođe. S obzirom da je V5 po ovom pitanju dosta star, odnosno njegov engine, možda i ne bi bila tako izražena prednost.

Davnih godina se samo softverski moglo otključati GeForce u Quadro, ali je đubrad odlučila fizički to onemogućavati tako da danas plaćamo (dobro si primijetio) precijenjene GPU-ove koji se za posao ipak prodaju. Jer jbg, vrijeme je novac, a ovakve stvari šparaju vrijeme

Opet, moj savjet je da se prvo i osnovno opskrbi s maksimumom RAM-a, brzim diskom i eventualno Quadrom, a procesor u ovoj priči ne ograničava izbor samo na Intel te bi čak i običan Ryzen 7 sa svojih 8c/16t pružio itekako sposoban alat. Eto, mojih par lipa
Zvone2772 je offline   Reply With Quote