View Single Post
Staro 25.11.2021., 11:45   #12654
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Sad sam na HTovoj optici, trio usluga, 500 mbit brzina, osnovni i prošireni TV paket, neograničeni telefon, sve za 274 kn. Par puta je bilo problema s routerom pa su mi zadnji put stavili neki "bulletproof" i taj radi kao zmaj.

Maloprije me zove A1 ekipa i nudi isto trio paket, ali s njihovom "hibridnom" optikom (optika do zgrade, unutar zgrade koaksijalac), Ubee EVW32C router, 200 mbita, prvih 6 mjeseci, poslije 219 kn ako prijeđem s još dvije mobilne pretplate (već imam dvije u A1) kod njih. Navodno u prvom kvartalu iduće godine pripremaju 1 gbit uslugu na mojoj lokaciji i to bi uz Fritzbox 6660 router koštalo dodatnih 30 kn. Sve u svemu, skoro 2k kn manje u dvije godine bi me ispalo.

Moje dvojbe su:
- kakav WiFi ima taj Ubee router? Ovaj HTov je zvijer, ide kroz dva zida i 10 metara bez greške što niti jedan koji sam imao do sda nije mogao, pa ne bi htio ići na lošije.
- kakav je generalno ping na toj hibridnoj optici? Na HTu je na jednoznamenkastim vrijednostima.
- ta priča o 1 gbit, da li je to hibridna optika ili idu na pravu pa opet moraju provlačiti instalaciju? Ili je to samo navlakuša?

Nisam pametan, s jedne strane mi se sviđa cijena (još se dobije kao 500 kn Konzum bon) i praktički dva besplatna mobitela A12s/pametna sata ako prijeđem s mobitelima, s druge mi se ne sviđa manja brzina, ta hibridna optika da mi opet moraju provlačiti instalaciju po stanu i rasturanje sustava koji mi dobro funkcionira...
Garro je offline   Reply With Quote