View Single Post
Staro 17.07.2019., 10:51   #111
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jucer mi stigla Xiaomi Yeelight smart LED white
znači to je druga genracija smart zarulja, i ova je malo jača (800 lm) od prve verzije, kućište je bijelo i ima po sebi neki mesh uzorak, s tim da bijela ima zuti prsten na grlu, a RGB verzija ima ljubičasti, super shema sa označavanjem.


Trebao sam neke zarulje koje su staviti u svoje lutere koji su vec spojeni na Sonoff smart prekidače, ali kojima mogu podesavati boju(2-6k K) i jačinu.


Prvo, ove led zarulje ne rade preko MI Home aplikacije, vec treba skinuti Yeelight app, ok, spojio sa splikacijom i sve radi. Generalno mi to ide na kiflu sto svaka grupa proizvoda od Xiaomija ima svoju aplikaciju, a ja sam si zamislio da to sve radi preko osnovne Mi Home aplikacije, ali eto, ne radi.


Aspolutna sva podesenja koja sam zamislio postoje i rade, znači mozete postelat u kojem stanju ce se zarulja palit (boja i brightness) i ta postavka stoji bez obzira palili zarulju kroz aplikaciju/glasom preko google home-a/ili fizički na zidu. Naravno, mozete stavit da se svaki put resetira na predefinirane vrijednosti ili da vam svaki put automatski sejva stanje i sa tim stanje da se sljedeci put pali. Znači mislili su na apsolutno sve situacije.


On/Off same zarulje preko google homea (glasom) radi flawless, za mijenjanje temperature boje (ili bas boje kod RGB verzije) nisam siguran, znam da preko google home (app) ne radi pa mi je nekako logično da za sad jos ni ne radi glasom. Frend je naručio 2x RGB verziju pa cemo to za vikend isprobat ako mu stigne.


Super stvar su scene, ima predefiniranih i naravno, mogu se kreirati svoje, u njima se sve moze podesit (koji uređaju sudjeluju u određenoj sceni i u kojem stanju sudjeluju) plus sto mozete za bilo koju scenu napraviti shortcut na desktopu moba, pa je tako mjenjanje scena stvarno gotovo u 1 sec. (otključavanje moba i jedan klik)




Za početak sam postavio 3 scene (Day-3000k i 100%brightnes, Night-2800k i 40% brightnes te movie 2200K i 10% brigtnes) sa samo jednom zaruljom koja se nalazi na glavnojm lusteru u dnevnom i stvarno sve super radi, odnosno koliko god pokusavao naki neki fail nisam uspio, osim da kad ubacite yeelight acc u google home, tamo vidite zarulju te se moze mijenjati brigtnes, postoji opcija i za promjenu boje ali to nisam uspio natjerat da radi. OK, nesto ne sljaka, ali posto u yeelight aplikaciji sve radi odlično, ne vidim to kao neki minus.
Zarulja nije jeftina (cca 110 kn) ali dodje za 2 tjedna, i definitivno nudi najvise za najmanje novaca od svih led zarulja tog tipa na trzistu.


Moja ocjena proizvoda 9,8/10 i definitivno preporuka
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote