View Single Post
Staro 15.02.2019., 22:24   #748
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Pozdrav ekipa, složio si novi radni stroj ovaj tjedan.
Uglavnom, zeznija sam se šta nisam detaljnije istražija, uglavnom sljedeća je konfiguracija:

Ryzen 2600
MSI B450A-PRO
G.Skill Aegis 3000MHz 4x8GB (F4-3000C16-8GISB)
XFX Radeon RX580 8GB

Uglavnom, trenutno me muči memorija (oc procesora zasad nemam vremena dirat) - koliko sam naknadno naučio po netu, Ryzen-u interna komunikacija između dvije grupe jezgri radi na ram_Speed * 0.5. Također i kad sam je kupovao, računao sam da će radit na 3000 bez problema. No nije tako.
Prije bios update je bilo ajme, nekad ne bi ni post-a bez mnogo beep beep vike. Nakon update, radi ali tu i tamo random crash ili program koji se srušio nikad nije na starom stroju (ovaj ispod username-a), sruši se...

Inače da spomenem, hladnjak koji sam stavio na procesor je stari Thermalright Venomous X, izvađen iz Xeon makine (jadni Xeon osta na Freezeru7).
Thermalright ima compatibility-kit za podosta svojih (starijih?) cooler-a.

Naručio sa linka dolje (dostava bila skuplja od njega)-
https://www.amazon.de/gp/product/B00...?ie=UTF8&psc=1


Ajmo konačno na pitanje... Ima li koji savjet kako RAM natjerat da radi na 2933 ili tako nešto?
Ono šta sam ja napravio je prilično lijeni - provjerio QVL na MSI stranici, uredno naveden ram - i kao radi na 2933 @1.35V. Tako ja i napravio, u bios-u aktviran XMP (2 ili 1 nisam siguran, ovaj brži jelte) i napon na 1.35 (iako kad se boot-a pokazuje 1.36).

Još jedno pitanje... Tiče se temperatura ovih regulatora oko procesora.
HW monitor pokazuje
PCH i MOS. PCH mi je sad preko 40°C (na 42°C) a MOS najviše zabilježeno 35°. E sad malo mi čudno vidit ove temperature "po ploči" preko 40 jer na starom stroju temp koju bi matična prijavila bi bila 40° samo za vrime najgorih ljetnih vrućina, kad klima ne radi u prostoriji (iako nemam pojma gdje je na njoj taj senzor bio)...

Eto puno pitanja, svaka čast ako je netko ima volje do ovde stić


EDIT. Imao otvorenih nekoliko tabova, postao i krivu temu. Trebalo ići u " AMD "Ryzen" (2nd Gen) Info thread " a ne ovdje. Eto ako mod može i misli da treba neka premjesti.

Zadnje izmijenjeno od: lovretta. 15.02.2019. u 22:32.
lovretta je offline