Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 11.02.2019., 09:56   #9837
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor nonick Pregled postova
Subjektivno, kod A5+ zvuk se doimao kao da "dolazi" iz kutije, na par pjesama osjetilo se da zvuk ide "izlazi u jednom smjeru". Falio je soundstage i "dubina". Teško je dočarati taj subjektivan dojam, ali JBL 305 nije imao taj problem. Doduše kod slušanja JBL-a sam nakon pola sata dobio tinitus
Edifier S350DB ima sličan soundstage/širinu polja kao JBL305 i znatno prihvatljiviji zvuk. U sobi 4x6m x3m visine ispune prostor zvukom (pojačani na cca 50%), kod slušanja ne primjećuje se izvor zvuka. Mogu ih slušati par sati bez glavobolje.
Nisam čuo A5+ + S8subwoofer (samo A5+), tako da ne mogu direktno usporediti s Edifierom S350DB, no kod kupnje budžet mi nije bio presudan i poslušao sam puno zvučnika - pokušao sam i s pasivnim AE100+AE108 subwoofer preko NAD 3020 (komplet oko 8000kn) i Edifier S350DB bez problema može parirati tom kompletu. Možda sam nakon 15 g. korištenja Creative 5400 navikao na subwoofer, pa je S350DB dostojna zamjena (i neusporedivo bolja).
I ja sam imao Creative 5400 prije Z-5500.

Hm, uzet ću ih u obzir, svakako djeluju zanimljivo. Jedino kad bi bili u crnoj ili bijeloj boji, jer mi ovako se baš i ne uklapaju u setup. Tnx!
Lungz je offline   Reply With Quote