Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 10.02.2019., 23:31   #9835
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor nonick Pregled postova
Sličnu dilemu sam imao kod prelaska s prastarih Creative T5400 na nove zvučnike. Probao sam JBL LSR 305, no imali su konstantan hiss i previše "ubodno visokih pitcheva". Spojeni na Micca Origen G2 dac/preamp. Soundstage je bio odličan (prodajem ih ). Nakon toga sam probao Mackie MR524 - nemaju hiss, fali im basa (mrvicu), ravni su ko yamaha hs5. Probao sam audioengine A5+ - fali im basa, nisu otvorenog zvuka.
Išao sam na demo slušanje Edifier s1000db - odličan zvuk, fino izbalansirani, no imali su mali hiss koji se pojačavao s razinom glasnoće (dok nema reprodukcije zvuka) i veliki su. Edifier s880db je pak u razini Vanatoo T0, s mrvicu slabijim basom i postiže manje dB posebno preko bluetootha.
Na kraju sam nakon tri demo slušanja uzeo Edifier S350DB - odličan zvuk, dsp fino balansira između subwoofera i zvučnika, soundstage odličan, imaju dovoljno basa (smanjujem ga na -2dB , povezivost odlična (nema clippinga kod bluetootha). Oduševili su me na prvu i sve bolji su.
Tnx za opsežan odgovor, korisno.

Možda glupo pitanje, ali što misliš pod time da A5+ nisu otvorenog zvuka?

I kako misliš da bi parirali A5+ i S8 sub s Edifier S350DB? Razlika u cijeni je ogromna u ovom slučaju.
Lungz je offline   Reply With Quote