View Single Post
Staro 10.02.2019., 22:51   #2176
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Update vezano uz temperature nakon instalacije 3 x Noctue u Fractal R6:

Prethodno je u kućištu bila MSI 980 Ti, nedavno ju je zamjenila MSI 1080 Ti isto sa Twin Frozr hladnjakom. Samo mi je jedna igra kuhala obje grafe a to je IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad: peak od 80°C pod punim opterećenjem nakon cjelovečernjeg igranja - sa stock ventovima spojenim na Fractalov fan kontroler.

Večeras nakon što sam provrtio sve naslove najviša zabilježena temperatura bila je 73°C (peak), s time da je GPU rijetko uopće prelazila 70°. To je smanjenje od 7°.

Ne znam u čemu je razlog, da li ogroman NH-D14 smeta protoku zraka do stražnjeg Fractalovog venta, ali ove Noctue uredno odrađuju svoj posao. Tiše su, ne vrte se stalno na max okretajima jer su PWM i miču osjetno više zraka.

Ovo su rezultati sa 5 x PWM ventova koji se svi reguliraju preko CPU_FAN PWM kontrolera na P8Z68 deluxe. Zanimljivo bi bilo vidjeti usporedbu da sam uspio spojiti 3 Noctue u kućištu na Chasiss_FAN pa preko toga zasebno regulirati brzinu vrtnje ali s ovom matičnom to jednostavno nije izvedivo. Software je prestar (ne radi na Win10) i PWM na Chassis_FAN ili nije kompatibilan sa Noctuama ili ne znam što. Niti jedna krivulja ili postavka u BIOSU nisu smanjile vrtnju sa 1500 o/min... Iz istog razloga nisam mogao spuštati brzinu vrtnje stock 3 pinskih. Plus fan kontoler ih drži na 100%.


Sad ostaje pitanje što s ovim stock 3 pinskim Fractalima 140mm? Mislim da će na procjenu na tržnicu...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 10.02.2019. u 23:27.
T}{OR je offline   Reply With Quote