View Single Post
Staro 03.03.2017., 01:19   #85
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pogledao sam sad malo youtubere.

Hooly smoke, taj Jokerov R7 1700 što ste tu više puta linkali

Kaže 1.30v za 3.9ghz te 57C max (review noctua cooler, aida64 - 1h)

Na 1800X mu je trebalo 1.345v za 3.9ghz - kaže 74C (aida64 - 1h), a na stock mu je za 1800X bilo 69C (aida64 - 1h)

Samo i sam kaže da ne zna dali ga je posrao odličan primjerak ili će to biti praksa za R7 1700

Joker gaming 1800X vs i7 6800K stock vs stock (min + avg) + 3.9ghz vs 4.3ghz (min + avg)

Rezultati su mu logični. Zen nešto manji ipc, ali veće clockove od broadwell-e na stock postavkama, pa dobije praktično identične rezultate (negdje malo jedan brži, negdje drugi, no sve mu je uglavnom unutar margin of error). Kad se OC-aju broadwell-e zbog 400mhz više i sitno boljeg ipc bude u prosjeku nešto sitno brži nego u prvom scenariju, no naravno i dalje uglavnom isto ili u razini margin of error. Keep in mind da nisu sve igre cpu bound, pogotovo singlethread bound.

Netko je spominjao odudaranje od drugih testova, no odudaranja nema (barem naspram ovoga što sam ja do sada pogledao). One anomalije od toms hardware i pcper su bile u drugim igarama. Pcper je testirao samo hitmana i civ 6, tosmhardware ashes of singularity, hitmana, project cars (u battlefiledu 4 i metro LL nije bilo odudaranja). Joker nije uopće testirao te igre. U biti u tim prvim recenzijama što sam čitao sam odmah naletio na najgore scenarije.

Linus je isto dobio normalne (odlične) gaming rezultate: linus gaming (deus ex, cryis 3, tomb raider 2016 i cs:go)

Paul dobije isto nešto lošije rezultate nego očekivano, testirao samo 2 igre i to civ 6 i gta V. Gledam taj civ 6 i primjeti se ono što sam ranije spominjao - broadwell-e sa manjim clockom i ipc bude brži od i7 7700K. Što to govori? Da igra očito zna iskoristiti extra multithread (uključujući i SMT uz jezgre). Ryzen bi uz sličan ipc i clock, te i bolji SMT u sintetici morao barem biti uz rang broadwell-e zar ne? A bude gori... Nema logike. Tako da lako moguće da tu neki problem postoji. Navodno otklonjiv, no vidjet ćemo

Što se tiče temperature Paul kaže od 65-75C u full loadu (review noctua cooler uz "100mhz OC"). Pohvalio je potrošnju, kaže maximumu 20-30w više od i7 7700K

BTW Joker je kasnije izbacio side by side usporedbu sa i7 7700K u gameplayu

Ryzen 1700 vs i7 7700K | An Unbiased Look at Benchmarks

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 03.03.2017. u 01:29.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote