View Single Post
Staro 04.01.2017., 20:49   #1
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Preporuka glazbenog instrumenta (gitare, pojačala, basevi, itd.)

Pozdrav ekipa.

Znam da nas ima dosta muzičara ovdje, pa da otvorim temu gdje bi svi mogli razmjenjivati iskustva (isprike moderatorima ako postoji nešto slično već).

Naime, prvo pitanje ide od mene. Sviram gitaru već jedno duže vrijeme, ali nikad ništa ozbiljno. Imam par godina saksofona muzičke, još iz osnovne, imam 2 akustične i jednu klasičnu gitaru, imao električnu pacificu prije, ali prodao. Moj skill je nešto između srednjeg i lošeg, akordi po feštama, (sve od azre do daleke obale itd., ne sviram cajke, ne sviram tambure itd.), malo ljestvice, malo solaže, ali sve nešto jednostavno. Muzika koju slušam: stari rock, nešto noviji rock, grunge, metal, itd. (Zeppelin, Pearl Jam, Stone Temple Pilots, Queen, Guns, Doors, Temple of the Dog, Nirvana itd.)

Zadnjih par mjeseci sviram intenzivno bar 1 sat dnevno poslije posla. Ovu temu sam otvorio da čujem vaše savjete o mom izboru električne gitare.

Naime, troumim se između Fendera Stratocastera (meksikanca) (nekih 4700kn), Squier Classic Vibe 50's ili 60's (3500kn) ili Epiphone lfd special II (2200kn s pojačalom).
Da odmah napomenem, kužim se u gitare dovoljno (i znam da ovaj epiphone nema veze s ovim fenderom i squierom), ali gledam na način da mi je ovo dobar starting paket za zabavu doma, pa jednog dana ako me bude zanimalo uzmem Fendera. Zašto se troumim? Jer nisam ni sam siguran da li ću nastaviti svirati, ili je to sad neka euforija kratka. Pa me strah davati preko 5000kn za gitaru i pojačalo da stoji u kutu. S druge strane, fendera lako prodam kasnije, ne gubim puno love. Ovaj epiphone je dobra gitarica, prilično, pa mi se nekako i to čini dobra kupnja za početak.
Probao sam sve 3 gitare, squier mi najbolje odgovara, nešto manje Fender i onda taj epiphone na 3. mjestu, ali mi i on prilično paše.

Što vi kažete?
Ići odmah na skuplju varijantu? Ili uzeti ovo jeftinije pa vidjeti a hoću nastaviti svirati ili ne? Jer se bojim da mi je sad ovo faza neka, da bi samo svirao

Hvala svima.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 04.01.2017. u 20:58.
Mommistake je offline   Reply With Quote