View Single Post
Staro 29.07.2019., 18:19   #38
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Ne zanima me tolko broj priključaka, zanimaju me planovi brzina, jer kao što govorim, skoro sam siguran da nam žele uvaliti najmanje moguće, tj 40/5!
Gle, to je neki postavljeni minimum koji tražio EU, ali ako gledamo nastavak te digitalne agende i brzine koje se moraju osigurati za do 2025, neće se vjerojatno ni T-comu isplatiti razvlačiti optiku samo radi FTTC kabineta jer će troškovi održavanja bakra dalje samo ići gore.

Ne znam kakvo je stanje s technology mixom (FTTH na trasama do kabineta + FTTC do ostalih daljih lokacija) jer se samo T-comu isplati nuditi tu kombinaciju.

Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Ali i dalje, zbog čega je "modernoj žici" problem imati dl/up 1:1?
Uopće nije, sve kombinacije s optikom tehnički daju mogućnost simetrične linije, samo što je provideri neće nuditi iz dobro znanih razloga - web hosting, file sharing i ostalo.


Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
nema potrebe za većim uploadom od 5mbps kad je to većini dosta za uploudati pokoju sliku na facebook ili instagram.
Ovo je možda bilo točno prije cloud servisa Napraviš par fotki difoltnom veličinom na mobitelu i čekaš pola sata da ih sinkronizira preko xDSL-a u "bijeloj" zoni.
franzD je offline   Reply With Quote