View Single Post
Staro 06.06.2018., 11:43   #2984
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Uvijek glasam za bolje objektive, iako nema lošeg nativnog. Ovaj kit možda nije top klasa, ali je mali, lagan, daje i iznadprosječne rezultate i ima nečujan fokus. Da ti samo stoji u torbi, vrijedi tih 200€ više. Uglavnom, ako već imaš FE objektive, onda nemaš što razmišljati.

Imao sam A7II i prodao zbog lošeg low light autofokusa i uzeo A6000 koji tu rastura. Za to vrijeme, sve zarađeno stavljao sa strane i kupio FE objektive s namjerom da se opet jednom vratim na FF.

Ovo je sad skroz druga priča...

Baterija traje i traje... 4 dana snimanja wedding sessiona na moru prošli vikend. Napravio oko 800 fotki, snimio oko pola sata 4k videa i klasično korištenje tipa pregledavanje fotki / videa i isprobavanje ostalih opcija... i na kraju je ostalo još 33%.

Ekran i EVF na max quality i brightness, WiFi/BT/NFC na on. Zapravo, svi veći potrošači koje sam dosad uključivao po potrebi, ovdje rade stalno. Geotagiranje sad radi sa smartphoneom. Spojiš ih BT-om i vuče location info s mobitela i roka ih u fotke. Ako se ne varam, ostali još uvijek prodaju GPS module za to.

Silent shutter, 4k video, brži i bolji AF, low light, dual card slot, 2 USB priključka (USB-C i micro-USB), sad može raditi i s USB napajanjem...ma u svemu je debelo bolji od A7II.

Imam 2 objektiva i oba rade bolje na A7III nego što su na A6000. Očekivano i logično, ali nisam očekivao baš toliku razliku.

U odnosu na A7II, natovarili su brdo toga u menije. Na prvi pogled pretrpano, ali kad si kreneš customizirati sve...nema stvari koju ne možeš prenamijeniti u nešto drugo.

Revolucija, stvarno ne pretjeruju u reviewovima.
Razmišljao sam da složim nekakav svoj review, ali to bi se razvuklo na nekoliko stranica teksta

Ako te što zanima, pitaj slobodno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 06.06.2018. u 11:49.
1v@n je online   Reply With Quote