View Single Post
Staro 26.06.2017., 09:39   #1
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
SMOS Simplemining.net linux distro za rudarenje

Evo uputa kako podesiti SMOS.

SMOS je linux distro namjenjen rudarenju. Iako je linux vi sa samim linux sučeljem nemate ni trenutka doticaja.
U zadnjih par godina probavao sam mnoge verzije windowsa, drivera, postavki, i svačeg nečeg no ništa nije bilo "set and forget" kao linux rigovi.


1. Preuzimanje i snimanje image-a
Prvo trebate preuzeti sam image linuxa:

za ATI R9 i slabije serije skinite
http://download.simplemining.net/Sim...-4.2.0.img.zip

za ATI RX 4X0 i 5X0 i Nvidia grafe skinite
http://download.simplemining.net/Sim...d18.10.img.zip[/quote]


i na kraju program da taj image snimite na hdd/ssd/usb stick.
https://simplemining.net/download/HD...y1.10Setup.exe
ja osobno koristim neke prastare diskove i rade dobro. stick od 8gb (30-40kn) radi sasvim solidno.

Ako vam snimanje zapne na 53+% i imate error, ne očajavajte, sve je ok i možete koristiti taj image za rudarenje. To je ok i to je normalno.

2. Konfiguracija lokalna
Nakon snimanja image-a na disk, windowsi će vam prepoznati novu particiju, u njoj se nalazi config.txt dokument kojeg editirate još u windowsima i upišete svoj email koji mislite koristiti.

U biosu jedinu opciju koju diram je da uključim integriranu grafičku i stavim kao primarnu. To riješava probleme prilikom bootanja da SMOS se ne starta.

Ovisno o količini kartica, vrsti kartica, modelima ploča itd, postoji još puno stvari ali one su generalne i za win i za linux (isključiti onboard audio, ne forsirati gen1 pci-e itd)

Kod linuxa je zgodno napomenuti da većina radi kada prebacite disk iz jednog računala u drugo, tako da možete snimiti image i odmah ga bootati, da se update-a a tek kasnije ga spojiti na mining rig (koji možda ima ograničen mrežni promet ili nema monitora, tipkovnice ili nešto treće)

Nakon prvog paljenja SMOS će provjeriti da li na webu ima novija verzija i skinuti update i instalirati ih, automatski provjerava nekoliko puta i traje do 10-15 minuta.

što se tiče hardverskog dijela tu je gotovo i tu ste gotovi sa korištenjem mrskog linuxa!

3. Konfiguracija na webu

prijavite se na web sa mail adresom koju ste upisali na rig-u.

Klik na "RigList" pa na "GLOBAL OPTIONS: miner config"



Tamo treba podesiti nekoliko postavki:
ja koristim ethermine.org i preporučam ga jer zadnje 2 godine nisam imao nikakvih problema.
ovo možete copy/paste, to je univerzalno svima
-epool stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -ewal $walletETH.$rigName -esm 0 -epsw x -allpools 1 -mport -3333



i dolje na dnu dodajte svoje BTC i ETH wallete.



promjenite ime rig-u i poigrajte se sa clockovima i pazite na temperature.



4. Overclocking

5. Generalije

zavirite periodično u garažu/podrum/tavan/sistem salu i provjerite dal je sve ok. platite struju i odite na more!


Miner se plaća 2 dolara po rigu mjesečno odnosno 0.0028$ po satu kada rig je online i aktivan. Offline mineri ne plaćaju ništa. Svi imaju 0.5$ na računu odnosno tjedan dana za testiranje.

Službeni thread je tu:
Link na bitcointalk.org SMOS
A administrator je tytanick pa možete pratiti kada objavi neku vijest.

SMOS admin također prodaje SRR (Simple Rig Resetter), mali uređaj koji se spoji na reset pinove na matičnoj te ako prepozna da je rig neaktivan ga reboota automatski. (Kako radi ovo, teoretski i u praksi neznam niti mi je potrebno pa bi molio nekoga ako to bude naručivao da napiše, hvala!)

Zadnje izmijenjeno od: tor. 07.08.2018. u 16:39.
tskarda je offline   Reply With Quote