View Single Post
Staro 15.07.2020., 16:00   #5484
innervis1on
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: uz more
Postovi: 4
Danas skupa s racunom dosla obavijest da optima ukida paket usluga koji trenutno imam (10Mbps + TEL bez ugovorne obaveze za 169 kuna mjesecno). Ako u roku od mjesec dana ne sklopim novi ugovor (ili ne odem iz optime) automatski me prebacuju na INT TEL EKSTRA (4 do 16Mbps, min 2.8) za 189 kuna.

Nisam imao nikakvih problema s optimom osim jedne stvari. Prvih godinu dana mi je brzina bila od 9.5 do 9.8. Znaci pustali su sve. Zadnjih godinu dvije brzina mi je uvijek od 7.1 do 7.3 sto znaci da su me ogranicili na dlaku iznad onih HAKOM-ovih 70%. Isto tako, toliko puta su me zvali da se prebacim na 4-16 pakete da su mi poceli ici na zivce. Garantiraju mi manju brzinu a zele vise novaca. Samo u Hrvatskoj.

To je razlog zbog kojeg sam jako blizu odluke da im kazem zbogom. Kako da ja sad vjerujem da me nece ograniciti na minimum, recimo 3Mbps (i tako zadovoljiti Hakom) kad mi sad pustaju taman onoliko koliko moraju.

Sad nekoliko pitanja.

1. Mogu li oni samovoljno ukinuti paket na kojem sam do sad? Zar nije uvijek bilo da jednom ugovoreni paket vrijedi neograniceno? Tehnicke uvjete imaju jer mi je veza ok, brzina iznad 7 svaki put kad mjerim.

2. Kakva su iskustva ljudi koji su na ovom 4-16Mbps (min 2.8) paketu? Da li je brzina manja nego sto ste dosad imali?

3. Koju alternativu odabrati? Limitiran sam jer iako zivim u gradu uz more, infrastruktura je katastrofa. Kad sam odabrao optimu, rekli su mi da na mojoj adresi mogu imati 10tak Mbps, i na temelju toga sam i uzeo paket od 10. Nikad nije bilo problema. Pocetkom godine sam poslao upit HT-u a oni mi kazu da mogu dobiti max 4Mbps i nude mi Hibridbox. Pa ko tu koga? Optima mi je na ht-ovoj mrezi isporucivala skoro 10 a oni sad ne mogu vise od 4.


Oprostite na dugom komentaru. Unaprijed hvala
innervis1on je offline   Reply With Quote