View Single Post
Staro 27.10.2017., 19:08   #52
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Tnx. Nisam u žurbi s kupnjom pa možda i dođe mkIII dok ja odlučim (skupim lovu) za aparat.
dosao ti je Mark3, i kako sam i mislio, ubacili su 4K snimanje... ostalo su sitnice, meni nije vrijedno nadogradnje... no bolje da ne krenem gledati detaljno koje su razlike

Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Ja se uskoro pridružujem mirorless fanovima.
Prodao sam skoro sve dslr što sam imao, još mi na prodaju stoji 70-200 f2.8 vr i 105mm f2DC a onda uzimam Sony A6500 i za početak Sigma C 30mm F1.4 i još bih neki telezoom za sonya ali to ću još da razmislim ali prijedlozi su dobrodošli. Oštrina je jako bitna.

EDIT:
Uglavnom, stigao A6500, za ovo kratko vrijeme odusevljen jako sa njim, posebno sa stabilizacijom u tijelu, radi kao na mom bivsem Nikon VR objektivu samo necujno.
Kako nikad nisam ni vidio uzivo neki mirrorless brinulo me kako radi EVF, ali to cudo na moje iznenadjenje radi zbilja jako dobro.
Pregrijavanje nisam dozivio jer eto, samo slikam sa njim
Trenutno imam samo Sigmu 30mm f1.4 DC DN ostra kao britva, jedino mozda mrvicu sporiji AF ali zanemarivo. Otprilike 20% sporiji od bivseg nikon 70-200 2.8 vr koji je jako brz. Kako ne slikam pokretno a pogotovo ne sport, to je super brzo i precizno. Sutra mi dolazi jos i sigma art 60mm f2.8.
Touch screen je koristan zbog tocke fokusa jer radi i kao touchpad kada se gleda u EVF iako je lag osjetan.
A sama kompaktnost mi je najbolja od svega. Nakon punog ruksaka DSLR opreme, skrasio sam se na jednu lowepro torbu za preko ramena.
Kako sony jako dobro barata sa visokim ISO-m a pogotovo bolje u odnosu na moj bivsi D7100, trenutno odustajem od ideje da kupim bljeskalicu, mozda uzmem Godox 350 tek toliko da se nadje za eto bezveze.
Vijek baterije mi je jos nepoznat, ali uzeo sam dodatne 2 baterije RAV POWER proizvodjaca. Punjenje preko power bank je super
Cijena mu je dosta paprena, ja sam novi kupio za 1400 eura (samo tijelo), ali sigme nisu skupe. 30mm f1.4 sam platio novu 360 eura a isto novi 60mm f2.8 je kostao 200 eura. Za telezoom jos neznam sta bih a i pitanje je hocu li jer sa ova 2 raspona sam ja sretan.


Nema sta uglavnom, kolikogod pljuvali po sony fanovima i korisnicima, ponizno im se pridruzujem jer gotovo sve sto su rekli je istina. Mislim da se poslje ovog iskustva necu vratiti na DSLR.
kako ti se cini nakon duze koristenja?
Gabre je offline   Reply With Quote