Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 15.04.2011., 06:17   #53
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
popis programa i frekvencija je sljedeći:

hrvatski programi:

CH25 - 506 MHz - HTV1, HTV2, RTL, Nova TV
CH42 - 642 MHz - SPTV, Z1, Net, Jabuka, CMC, Kapital Net
CH48 - 690 MHz - RTL2, Doma TV
CH57 - 762 MHz - TV4R, TV Plus

slovenski programi:

CH45 - 666 MHz - SLO1, SLO2, SLO3, Kanal A, POP TV, Info TV, Vaš Kanal...............SLO mux A - Trdinov vrh
CH64 - 818 MHz - Pink SI, TV3, Norkring............................................................SLO mux B - Trdinov vrh
CH27 - 522 MHz - RTS, TELE M, SLO1, SLO2, SLO3, Kanal A, POP TV, Info TV............SLO mux A - Pohorje
CH52 - 722 MHz - VTV...........................................................................TV Velenje odašiljač "Plešivec" ( kod Velenja )
Evo editirao/nadopunio sam ti tablicu odakle hvataš slovence, imaš 3 pravca/odašiljača koje loviš iz dežele.
Ako bi htio to sve lovit + naravno naše kanale onda se kreće sa cifrom ~2.354,50 Kn minimalno + odgovarajuće antene ( 4 kom. )
Ponekad me pitaju ljudi: pa što toliko skupo i zašto baš programibilno pojačalo, jel nemoš spojit 3-4 one riblje kosti u 2 udruživača pa se to opet u jedan ?
Može se naravno ali samo ako su ta 3-4 odašiljača dovoljno bilizu i ako je kut postavljanja antena približno na svakih 90 stupnjeva.

Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ono što bi je bitno da, ako je ikako moguće, ove plave i magenta prebacim u zelene
Ovo je moguće i relativno jeftino pa da citiram sam sebe & @Nikky jer je primjer isti.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Bilo bi bolje uzeti ovo pojacalo + skretnicu koju je Nikky vec predlozio. Pojacalo uzeti u izvedbi: jedan kanalni ulaz + jedan sirokopojasni ulaz.

U kanalni ulaz spojit najdalji odasiljac tj. odasiljac koji ima najslabiji signal ( nije nuzno da bude najdalji ).
U skretnicu spakovati ostala dva odasiljaca/antene pa u sirokopojasni ulaz pojacala.
Pojašnjenje:

U kanalni ulaz pojačala spojit antenu za "magneta" - CH64 - 818 MHz npr: Fagor FAN 4369,
pošto će radit u kanalnom ulazu pojačala za ostale frekvencije biti će "mrtva".
U prvi ulaz skretnice spojit antenu za "plavce" CH45 - 666 MHz npr: Fagor FAN 4351, ona ima maximalni dobitak baš oko CH 43,44,45,46.
U drugi ulaz skretnice spojiš postojeću antenu što imaš, naravno sad izlaz iz skretnice ide u širokopojasni ulaz pojačala.

Ne moraš koristit antene što sam predložio, možeš to isto probat i sa jednom logaritamskom UHF širokopojanom usmjerenom na Trdinov vrh
a pojačalo uzet u kombinaciji 2 širokopojasna ulaza. Također možeš umjesto logaritamske ili ove dvije Fagor FAN antene uzet jednu Fagoricu
( FAN 10369 ) pa isto sa kombinacijom 2 širokopojana ulaza u pojačalo međutim upitan je rezultat.

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Dečki, trebam preporuku za dobar splitter.

Trenutno imam jedan uštekan u kutiju od kabelske, jedan kabel vodi do tv-kartice na kompu i u splitter je uštekana mala antenica za DVB-T.....
Jes riješio to i na koji način ?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 15.04.2011. u 06:30.
silver_tip je offline   Reply With Quote