View Single Post
Staro 17.06.2009., 23:48   #49
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
shokre - ne vrijedi mi nabava nista, nisam u Hrvatskoj
jucer sam usporedo gledao Canon SX200 i neki Panasonic, ali ne ovaj LX3, nego vrlo slican i slicnih karakteristika, cak je i 100$ skuplji od Canona... i Panasonic ima bolji ekran (puno bolji), i ima siri kut, dok Canon ima daleko veci zoom (12X optical) i ljepsi je Canon

onda sam se pomaknuo metar i uzeo u ruke DSLR-ove, i stvar je kod tih DSLR-ova, je da ono sto se meni svidja dodje 1000$ + .... kao recimo Nikon D5000 ili D90, ili canon T1i (500D), ili Olympus E620... Sony A350.... Sony i nije tako skup... ne znam kakve su im lece, jer ja ako i uzmem, ne planiram u tako brzo vrijeme kupovati dodatne lece i dodatnu opremu....

zapravo sto zelim, zelim aparat koji ima brz fokus, koji je brz u slikanju iz pokreta i objekata u pokretu, te koji slika bolje u mracnom/mraku...
ahhaaa e onda ga ebi :=)
Gledao si vjerojatno TZ7 od panasonica, al nema manualne kontrole i f2.0 (mozes dobit bolje zamucenje pozadine i bolje se snalazi u mracnim uvjetima, da ponovim) ... kaj se izgleda tice i meni je canon bio ljepsi (bolje da nas ovi ne cuju da pricamo o izgledu fotica), al sam se brzo naviknuo na ovaj nekakav retro look i zavolio ga i zbog tog .... Kaj se tice tvojih nabrojanih zahtjeva, mislim da bi te sasvim dobro zadovoljio lx3 ...
A ak te ne zanima manualno kontroliranje ekspozicije itd. onda bi isao na tz7, prije nego na canon(sx200) jer su mi boje i opcenito kvaliteta fotografije puno bolje, barem kad govorim o lx3 vs g10 .... to ni nemres vidjet ovako preko neta, ja sam se totalno iznenadio dok sam primio jednog i potom drugog i usporedjivao na licu mjesta.... Pa pretpostavljam da je slican slucaj i sa sx200 vs tz7.....

Odluci kaj ti je najvaznije, dali je to zoom(fz28), dali komapktnost, širokokutnost, manualne kontrole, video ..... I ako prema tome izaberes neki od nabrojanih modela nemres fulat
sh0kre je offline   Reply With Quote