View Single Post
Staro 13.03.2008., 00:53   #110
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Ne radiš ti treckere. Treckeri su stranice na internetu koji sadrže torrent fileove. Torrent file je veza do file-a koji ti želiš downloadati, a taj file se nalazi na internetu ne na jednom mjestu nego raznesen svud uokolo. Na javnim treckerima torrent fileovi mogu vodit do datoteka koje su nepotpune, zaražene, nedostupni ili koješta, a na privatnim su torrent fileovi uvijek pouzdani.

Sad bih molio ja imam jedno pitanje.

Nikak pa nikak nemogu otvorit port. Utorrent, Zyxel 660HW-T3, xp sp2.

Ip Adresa je statička, podesio u ruteru, pri svakom spajanju i restartu je ista, provjeravam sa ipconfig -all. U ruteru sam to podesio pod LAN>Static DHCP, tamo se upiše mac adresa pa nakon toga ip, i taj ip mi ostaje fiksan.

Prije toga je bila podešena fiksna u network connectionu, pravilno su bili upisani i adresa i dns serveri (očitani sa ipconfig -all) bez ovog podešenja u ruteru, port isto bio zatvoren, zato sam probao kemijat ovo preko rutera.

Sada je pod network connections obtain ip adress i dns servers automatically, kao što rekoh, svejedno je ip fiksan.

U ruteru pod NAT>Sua Only - Edit uvijek upisem port koji želim forwardirat pored toga fiksnu ip adresu koja je dodijeljena.

Windows firewall, utorrent je pod exceptions (imam i kvačku u utorrentu da se dodaje sam pod exceptions), ADD-ao sam i port manualno da bude otvoren. Port je upisan u utorrentu pod connections. Probao sa dva različita porta, veća od 50000.

Sad mi još crveni uskličnik svijetli da ruter/firewall blokiraju traffic, prije je bio neki žuti znak da samo nije optimalno.

Avast home edition i Spybot, Spybot sam još sad i isključio resident protection.

Nemam više ideje.

Edit:

E da, probao i preko www.grc.com ShieldsUp-a provjerit jel što otvoreno, port je definitivno blokiran.
Grofaz je offline   Reply With Quote