View Single Post
Staro 28.12.2020., 15:49   #15798
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Philips 2018 modeli, Netflix 4k issue (i YT).

8.12. je izašao update (za koji meni piše da je od 1 Dec, ali nema veze) koji sam sada uspješno instalirao. Patch info kaže:
TPM171E_107.001.136.003(Date published:2020-12-08)
Fix for UHD playback on specific VOD services.
[Wifi] support 802.11r mesh WiFi network.

a neki na drugim forumima kažu da im je to rješilo problem. Meni nije.

Kako mi daljinski nema "i" tipku, a nisam još uzeo BT tipkovnicu, išao sam jednostavnije provjeriti.

Korak 1: Piše li mi za 4k serije i filmove Ultra HD 4k? NE!, piše samo HDR
Korak 1b: Piše li to na Panasonic 4k TV-u za istu seriju (Our planet)? Piše!

Korak 2: Pogledat Our Planet i pokušat skužiti dal je 4k... na oko se vidi da nije. Npr scena na početku kad mali polarni medo i veliki polarni medo hodaju... planina iza je zamuljana.
Na Panasonic 4k TV-u (puno lošije kvalitete nego Philips OLED) se jasno vidi snijeg na toj planini, oštro ko papir, nema zamuljavanja.

Tako da mogu reći da meni nije rješilo problem, i uskoro mi ističe onih tvorničkih 2g godine garancije (nisam siguran dal je do 5 po nekom osiguranju or what, ali prijavit ću problem unutar 2 originalne godine), i vidjeti ću kako će to završiti... Lova nazad bi bila super, a da mi ponude 805 model isto tak odlično... ako me odjebu, najmanje dobro, ali ne smiju me odjebati ako moj TV se reklamira kao 4K, a jedine izvore gdje ima 4K materijala on ne može puštati bez nekih hackova...
Elven je offline   Reply With Quote