Tema: Automobili
View Single Post
Staro 22.11.2019., 10:56   #47007
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ima tu još alfista ako se ne varam

Što se tiče GTjki, nisam je nikad vozio ali recimo da je "bolja" verzija 147me koja mi je bila odlična (udobna i zabavna za vožnju). Također, nisam nikad vozio ni Busso ni JTS motore, pa ni o njima ne znam ništa više od pročitanog na internetu. Prvi bi svakako bio prvi izbor svakog alfista ali je logično skuplji za održavanje. Drugi je kod alfista na lošem glasu jer nije 100% Alfin motor ali neki koji ih imaju kažu da je motor korektan (ugrađivao se i u 159, Breru i Spidera). Meni osobno u GT-u nebi smetao ni JTS ali da mogu birati -> Busso
Svakako ne štedi pare za provjeru prije kupnje.
Imao sam (zapravo još uvijek imam, ali ne vozim) 147 2.0 Selespeed... I nakon nje prešao na Mazde... nevjerojatno koji downgrade u nekim stvarima, a upgrade u drugima...

Npr 147 je za parkiranje grozna... "anšlag" mu je grozan... bočno parkiranje muka... Mazda 3 (2004.), to bi bočno i čimpanza sparkirala koliko je upravljiv na parkingu.

Ali točno se vidi razlika u mentalitetu talijana i japanaca. 147 je Mercedes za Mazdu po pitanju komfora (čak i za Mazdu 6 tih godišta). Od udobnosti siceva, zvučne izolacije, ovjesa (koji lupa, ali zvučno, ne na kičmu i zglobove), ventilacija na zadnjim sicevima... i sitnice, sve je nekako komformistički složeno.

Dok su Mazde točno napravljene za narod kojima nije problem spavati u kutijama.

Već Giulitetta nije toliko komfornija i bolja od 147-ice, recimo frend koji se vozio u mojoj 147-ici kad sam je kupio (2013.) je bio oduševljen komforom, i onda se godinama kasnije vozio u Guiletti i rekao je da je razočaran, očekivao je nešto wow kako mu je bila 147-ica (koja je tada bila 10 godina stara, i njemu bolja od njegovog Golfa V-ice).

159-ka je odličan auto, upravljiviji od 147-ice, komfor isto na visokoj razini, JTD-ovi odlični, ali im je ovjes napravljen od kartona. I apsolutno izbjegavati automatike.

Giulija je priča za sebe, i tamo negdje 2022. ću si priuštiti jednu 2019.-2020. godište
Elven je offline   Reply With Quote