View Single Post
Staro 08.01.2009., 23:35   #86
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Ne moš bilitiv upravo riješio problem. Radi mi sa 2x2gb+2x1gb (kingmax ddr2 800 iz Ve-mila sve dvostrani moduli).

UPOZORENJE EP45 KORISNICIMA S 45nm procesorima. Kada overklokate ni u ludilu ne ostavljajte vrijednosti napona pod Auto. Nekoliko dana pratim službeni gigabajt forum na tweaktownu i tamo kažu da ploča previš podiže napon za CPU termination (VTT) i na ovaj način možete ubit svog 45nm mezimca. Posebno se odnosi na 45nm quadove. Koliko znam ovo je već davno bilo dokazano na Anandtechu gdje je tip ubio jednog q9650. Koliko znam max preporučena vrijednost ovog VTTa je do 1.45v za 24/7.

Sada da kažem kako sam riješio svoj problem. Bem ti gigabajt i njihove BIOSe na p45 pločama. Koliko vidim po njihovom forumu (ovo ne vidim inače na DFI forumu za razliku). Da se ljudi dosta žale da im meme ne rade pogotovo kad se ubode 4 keksa.

Sve naponske vrijednosti (čak i latencije) skiniti s Auto i postavite na referentne vrijednosti koje su normalne (pišu s lijeve strane) i počnite od tu. Ploče loše nagađaju napone i da također i višak napona nekad nije dobar da bi ram proradio. U nekim slučajevima je čak preporučeno smanjivanje normalnog napona northbridga (MCH) za 0.1-0.05v.

Evo možda nekome pomogne mene je ovo stvarno izludilo ali me opet natjeralo i da nešto naučim.
n4d44 je offline   Reply With Quote